Group A Games W D L Goals Diff Form Points
1 Polessya 14 13 1 0 34-6 28 40
2 Karpaty 14 9 1 4 22-13 9 28
3 Epitsentr Dunayivtsi 14 8 3 3 17-11 6 27
4 Nyva Ternopil 14 5 5 4 15-8 7 20
5 Prykarpattia 14 4 3 7 11-22 -11 15
6 Dinaz Vyshhorod 14 2 4 8 14-28 -14 10
7 Bukovyna 14 2 3 9 9-21 -12 9
8 Yarud Mariupol 14 1 4 9 12-25 -13 7
Group B Games W D L Goals Diff Form Points
1 LNZ Cherkasy 14 9 3 2 22-6 16 30
2 Obolon 14 9 2 3 20-9 11 29
3 Kremin 14 6 3 5 28-24 4 21
4 Metalurh Zaporizhya 14 5 5 4 17-16 1 20
5 Chernihiv 14 4 4 6 13-17 -4 16
6 SK Poltava 14 4 3 7 15-19 -4 15
7 Skoruk Tomakivka 14 3 5 6 15-22 -7 14
8 Hirnyk-Sport 14 1 5 8 8-25 -17 8
Player Team G A
1 Pylyp Budkivskyi Polessya 8 0
2 Ivan Tyshchenko LNZ Cherkasy 7 0
3 Bohdan Kushnirenko Polessya 6 0
4 Maksym Girnyi Epitsentr Dunayivtsi 6 0
5 Oleksandr Mishurenko Skoruk Tomakivka 6 0
6 Oleksii Sydorov Metalurh Zaporizhya 6 0
7 Oleksandr Batalskyi Obolon 6 0
8 Denys Galata Kremin 6 0
9 Yevhen Streltsov SK Poltava 5 0
10 Vitalii Grusha Obolon 4 0
11 Valerii Sad Metalurh Zaporizhya 4 0
12 Yaroslav Bogunov Dinaz Vyshhorod 4 0
13 Vasyl Grytsuk Polessya 4 0
14 Rostyslav Taranukha Karpaty 4 0
15 Oleksandr Vivdych Kremin 4 0
16 Vasyl Tsyutsyura Prykarpattia 4 0
17 Vasyl Palagnyuk Bukovyna 4 0
18 Bohdan Shmygelskyi Skoruk Tomakivka 3 0
19 Danylo Falkovskyi Kremin 3 0
20 Ihor Duts Karpaty 3 0
Regular Season - 1
Chernihiv
1 : 1
Skoruk Tomakivka
Bukovyna
1 : 2
Epitsentr Dunayivtsi
LNZ Cherkasy
0 : 0
Obolon
Metalurh Zaporizhya
3 : 3
Kremin
Karpaty
3 : 0
Yarud Mariupol
Prykarpattia
0 : 3
Polessya
 
Dinaz Vyshhorod
1 : 1
Nyva Ternopil
SK Poltava
1 : 0
Hirnyk-Sport
Regular Season - 2
Yarud Mariupol
 
 
1 : 1
Prykarpattia
 
Kremin
3 : 1
Skoruk Tomakivka
 
Metalurh Zaporizhya
2 : 1
LNZ Cherkasy
Obolon
2 : 1
SK Poltava
Epitsentr Dunayivtsi
1 : 2
Polessya
Bukovyna
0 : 0
Dinaz Vyshhorod
Nyva Ternopil
0 : 1
Karpaty
Hirnyk-Sport
0 : 2
Chernihiv
Regular Season - 3
SK Poltava
1 : 2
Metalurh Zaporizhya
LNZ Cherkasy
2 : 0
Kremin
Chernihiv
0 : 1
Obolon
Polessya
4 : 2
Yarud Mariupol
 
Skoruk Tomakivka
1 : 1
Hirnyk-Sport
Dinaz Vyshhorod
1 : 3
Epitsentr Dunayivtsi
Prykarpattia
1 : 0
Nyva Ternopil
Karpaty
4 : 0
Bukovyna
Regular Season - 4
LNZ Cherkasy
1 : 0
SK Poltava
Epitsentr Dunayivtsi
1 : 0
Yarud Mariupol
Metalurh Zaporizhya
0 : 2
Chernihiv
Nyva Ternopil
0 : 0
Polessya
Obolon
3 : 1
Skoruk Tomakivka
 
Kremin
7 : 0
Hirnyk-Sport
Dinaz Vyshhorod
1 : 2
Karpaty
Bukovyna
0 : 1
Prykarpattia
Regular Season - 5
Yarud Mariupol
0 : 2
Nyva Ternopil
SK Poltava
2 : 0
Kremin
Prykarpattia
0 : 1
Dinaz Vyshhorod
 
Hirnyk-Sport
2 : 0
Obolon
Karpaty
0 : 2
Epitsentr Dunayivtsi
Chernihiv
0 : 2
LNZ Cherkasy
Polessya
2 : 0
Bukovyna
Skoruk Tomakivka
1 : 1
Metalurh Zaporizhya
 
Regular Season - 6
Kremin
0 : 3
Obolon
SK Poltava
1 : 1
Chernihiv
Dinaz Vyshhorod
0 : 5
Polessya
Metalurh Zaporizhya
1 : 0
Hirnyk-Sport
Karpaty
2 : 1
Prykarpattia
LNZ Cherkasy
3 : 0
Skoruk Tomakivka
Epitsentr Dunayivtsi
1 : 1
Nyva Ternopil
Bukovyna
3 : 1
Yarud Mariupol
Regular Season - 7
Obolon
3 : 0
Metalurh Zaporizhya
Chernihiv
0 : 2
Kremin
Polessya
2 : 0
Karpaty
Prykarpattia
1 : 0
Epitsentr Dunayivtsi
Yarud Mariupol
0 : 2
Dinaz Vyshhorod
 
Hirnyk-Sport
 
0 : 1
LNZ Cherkasy
Nyva Ternopil
1 : 0
Bukovyna
Skoruk Tomakivka
2 : 0
SK Poltava
 
Regular Season - 8
SK Poltava
1 : 3
Skoruk Tomakivka
Dinaz Vyshhorod
1 : 4
Yarud Mariupol
Metalurh Zaporizhya
1 : 2
Obolon
Bukovyna
0 : 3
Nyva Ternopil
Karpaty
 
1 : 2
Polessya
Epitsentr Dunayivtsi
2 : 0
Prykarpattia
LNZ Cherkasy
5 : 0
Hirnyk-Sport
Kremin
3 : 0
Chernihiv
Regular Season - 14
Polessya
2 : 0
Prykarpattia
 
Skoruk Tomakivka
0 : 2
Chernihiv
Obolon
1 : 0
LNZ Cherkasy
Nyva Ternopil
1 : 0
Dinaz Vyshhorod
Epitsentr Dunayivtsi
0 : 0
Bukovyna
Hirnyk-Sport
 
 
1 : 1
SK Poltava
Yarud Mariupol
1 : 1
Karpaty
Kremin
0 : 4
Metalurh Zaporizhya
Regular Season - 13
LNZ Cherkasy
1 : 0
Metalurh Zaporizhya
Skoruk Tomakivka
 
3 : 3
Kremin
Dinaz Vyshhorod
1 : 1
Bukovyna
Polessya
3 : 0
Epitsentr Dunayivtsi
Karpaty
1 : 0
Nyva Ternopil
Prykarpattia
2 : 2
Yarud Mariupol
Chernihiv
2 : 1
Hirnyk-Sport
SK Poltava
2 : 1
Obolon
Regular Season - 12
Kremin
1 : 1
LNZ Cherkasy
Epitsentr Dunayivtsi
3 : 2
Dinaz Vyshhorod
Nyva Ternopil
4 : 0
Prykarpattia
Yarud Mariupol
0 : 2
Polessya
Metalurh Zaporizhya
1 : 1
SK Poltava
Hirnyk-Sport
1 : 1
Skoruk Tomakivka
Bukovyna
1 : 2
Karpaty
Obolon
3 : 1
Chernihiv
Regular Season - 11
Prykarpattia
2 : 1
Bukovyna
Skoruk Tomakivka
1 : 0
Obolon
Chernihiv
0 : 0
Metalurh Zaporizhya
Yarud Mariupol
0 : 1
Epitsentr Dunayivtsi
Hirnyk-Sport
1 : 2
Kremin
Polessya
2 : 1
Nyva Ternopil
SK Poltava
0 : 1
LNZ Cherkasy
Karpaty
3 : 2
Dinaz Vyshhorod
Regular Season - 10
Metalurh Zaporizhya
1 : 0
Skoruk Tomakivka
Kremin
4 : 3
SK Poltava
Epitsentr Dunayivtsi
1 : 0
Karpaty
Nyva Ternopil
1 : 1
Yarud Mariupol
Obolon
0 : 0
Hirnyk-Sport
LNZ Cherkasy
2 : 2
Chernihiv
Dinaz Vyshhorod
 
2 : 2
Prykarpattia
Bukovyna
1 : 2
Polessya
Regular Season - 9
Nyva Ternopil
0 : 0
Epitsentr Dunayivtsi
Skoruk Tomakivka
 
0 : 2
LNZ Cherkasy
Polessya
3 : 0
Dinaz Vyshhorod
Yarud Mariupol
0 : 1
Bukovyna
Chernihiv
0 : 1
SK Poltava
Hirnyk-Sport
1 : 1
Metalurh Zaporizhya
Prykarpattia
0 : 2
Karpaty
 
Obolon
1 : 0
Kremin
Relegation Round - 1
Chernihiv
:
Yarud Mariupol
SK Poltava
:
Bukovyna
Skoruk Tomakivka
:
Dinaz Vyshhorod
Hirnyk-Sport
:
Prykarpattia
Championship Round - 1
Polessya
:
Metalurh Zaporizhya
Karpaty
:
Kremin
Epitsentr Dunayivtsi
:
Obolon
Nyva Ternopil
:
LNZ Cherkasy
Relegation Round - 2
Bukovyna
:
Chernihiv
Yarud Mariupol
:
SK Poltava
Prykarpattia
:
Skoruk Tomakivka
Dinaz Vyshhorod
:
Hirnyk-Sport
Championship Round - 2
Kremin
:
Polessya
Metalurh Zaporizhya
:
Karpaty
LNZ Cherkasy
:
Epitsentr Dunayivtsi
Obolon
:
Nyva Ternopil
Relegation Round - 3
Chernihiv
:
Dinaz Vyshhorod
SK Poltava
:
Prykarpattia
Skoruk Tomakivka
:
Yarud Mariupol
Hirnyk-Sport
:
Bukovyna
Championship Round - 3
Polessya
:
Obolon
Karpaty
:
LNZ Cherkasy
Epitsentr Dunayivtsi
:
Metalurh Zaporizhya
Nyva Ternopil
:
Kremin
Relegation Round - 4
Prykarpattia
:
Chernihiv
Dinaz Vyshhorod
:
SK Poltava
Bukovyna
:
Skoruk Tomakivka
Yarud Mariupol
:
Hirnyk-Sport
Championship Round - 4
LNZ Cherkasy
:
Polessya
Obolon
:
Karpaty
Kremin
:
Epitsentr Dunayivtsi
Metalurh Zaporizhya
:
Nyva Ternopil
Relegation Round - 5
Yarud Mariupol
:
Chernihiv
Bukovyna
:
SK Poltava
Dinaz Vyshhorod
:
Skoruk Tomakivka
Prykarpattia
:
Hirnyk-Sport
Championship Round - 5
Metalurh Zaporizhya
:
Polessya
Kremin
:
Karpaty
Obolon
:
Epitsentr Dunayivtsi
LNZ Cherkasy
:
Nyva Ternopil
Relegation Round - 6
Chernihiv
:
Bukovyna
SK Poltava
:
Yarud Mariupol
Skoruk Tomakivka
:
Prykarpattia
Hirnyk-Sport
:
Dinaz Vyshhorod
Championship Round - 6
Polessya
:
Kremin
Karpaty
:
Metalurh Zaporizhya
Epitsentr Dunayivtsi
:
LNZ Cherkasy
Nyva Ternopil
:
Obolon
Championship Round - 7
Metalurh Zaporizhya
:
Epitsentr Dunayivtsi
Kremin
:
Nyva Ternopil
Obolon
:
Polessya
LNZ Cherkasy
:
Karpaty
Relegation Round - 7
Dinaz Vyshhorod
:
Chernihiv
Prykarpattia
:
SK Poltava
Yarud Mariupol
:
Skoruk Tomakivka
Bukovyna
:
Hirnyk-Sport
Championship Round - 8
Polessya
:
LNZ Cherkasy
Karpaty
:
Obolon
Epitsentr Dunayivtsi
:
Kremin
Nyva Ternopil
:
Metalurh Zaporizhya
Relegation Round - 8
Chernihiv
:
Prykarpattia
SK Poltava
:
Dinaz Vyshhorod
Skoruk Tomakivka
:
Bukovyna
Hirnyk-Sport
:
Yarud Mariupol