Player Team G A
1 C. Akolo St. Gallen 5 0
2 Brighton Andy Labeau Melchior Lausanne 4 0
3 Usman Mamadou Simbakoli Étoile Carouge 4 0
4 L. Görtler St. Gallen 4 0
5 Mickaël Almeida FC Aarau 4 0
6 Alessandro Vogt FC Wohlen 3 0
7 J. Nsame Young Boys 3 0
8 Genc Krasniqi Rotkreuz 3 0
9 A. Tosin Zurich 3 0
10 D. Males Basel 3 0
11 J. von Moos St. Gallen 3 0
12 G. Karlen St. Gallen 2 0
13 M. Haile-Selassie Lugano 2 0
14 Aldin Turkeš Lausanne 2 0
15 E. Latte Lath St. Gallen 2 0
16 Hans Axel Müller Odriozola FC Schaffhausen 2 0
17 R. Buess FC Winterthur 2 0
18 Nathan Tayey-Mituensi FC Wohlen 2 0
19 Raúl Marcelo Bobadilla FC Schaffhausen 2 0
20 P. Pflücke Servette 2 0
Quarter-finals
Sion
:
Lugano
Rotkreuz
:
Servette
Round of 16
Rotkreuz
2 : 1
FC Schaffhausen
Arbedo-Castione
0 : 5
St. Gallen
FC WIL 1900
1 : 2
Sion
Lausanne
1 : 5
Young Boys
FC Wohlen
2 : 5
Servette
Lugano
1 : 0
FC Winterthur
Thun
2 : 2
Luzern
Grasshoppers
:
Basel
2nd Round
Xamax
1 : 2
Thun
Meyrin
0 : 4
FC Winterthur
Köniz
1 : 2
FC Wohlen
Rotkreuz
2 : 1
SC Kriens
Bellinzona
0 : 1
Luzern
Rapperswil
0 : 2
Sion
Étoile Carouge
2 : 4
St. Gallen
Goldstern
0 : 3
Grasshoppers
La Chaux-de-Fonds
0 : 2
Servette
Arbedo-Castione
6 : 0
Sarmenstorf
Stade Lausanne-Ouchy
0 : 1
Young Boys
FC Schaffhausen
4 : 1
Yverdon Sport
Breitenrain
0 : 4
Lugano
FC Aarau
1 : 3
Basel
Portalban / Gletterens
0 : 2
FC WIL 1900
Lausanne
3 : 2
Zurich
1st Round
Bulle
0 : 4
Thun
Stade Nyonnais
1 : 4
Servette
La Chaux-de-Fonds
1 : 0
Solothurn
Schötz
0 : 4
Luzern
Rotkreuz
3 : 0
FC Chiasso
Bavois
1 : 3
Yverdon Sport
FC Wohlen
4 : 4
Kreuzlingen
Affoltern am Albis
1 : 2
Sarmenstorf
Wittenbach
1 : 2
Arbedo-Castione
Sternenberg
2 : 4
Goldstern
Wettswil-Bonstetten
0 : 4
Grasshoppers
Bischofszell
0 : 8
FC Aarau
Portalban / Gletterens
1 : 0
Grand-Saconnex
Chênois
1 : 3
Sion
Littau
0 : 6
FC WIL 1900
Saxon Sports
0 : 2
Meyrin
Italien
2 : 5
Stade Lausanne-Ouchy
Cham
0 : 4
Zurich
Widnau
1 : 4
Bellinzona
Muri
0 : 7
FC Winterthur
Linth
1 : 5
Lugano
Compesières
0 : 5
Étoile Carouge
Gland
0 : 4
Lausanne
Ibach
1 : 5
FC Schaffhausen
Subingen
0 : 2
Köniz
ASI Audax-Friul
1 : 5
Xamax
Allschwil
0 : 5
Basel
Rorschach
0 : 15
St. Gallen
Bosporus
0 : 3
Breitenrain
Gambarogno - Contone
0 : 5
SC Kriens
Schoenberg
1 : 10
Young Boys
Wiedikon
1 : 2
Rapperswil