Player Team G A
1 Serhii Kravchenko Mykolaiv 3 0
2 Stanislav Kulish VPK-Agro 3 0
3 Danylo Kondrakov Rukh Lviv 3 0
4 Yaroslav Galenko LNZ Cherkasy 2 0
5 Artur Karnoza Alians Lypova Dolyna 2 0
6 Denys Galenkov Karpaty 2 0
7 Vadym Yavorskyi Hirnyk-Sport 2 0
8 Andrii Storchous LNZ Cherkasy 2 0
9 Serhii Zagynaylov Alians Lypova Dolyna 2 0
10 Andrii Barladym Tavriya 2 0
11 Stanislav Sharay Alians Lypova Dolyna 2 0
12 Mykhailo Pysko Prykarpattia 2 0
13 Andrii Kovalev Tavriya 2 0
14 Oleksandr Mizyuk Metalist Kharkiv 2 0
15 Bohdan Mogylnyi Metalurh Zaporizhya 2 0
16 Vladyslav Bugay Chornomorets Odesa 2 0
17 Artem Kozak Polessya 2 0
18 Andrii Remenyuk Metalist 1925 2 0
19 Maksym Tyshchenko Olimpiya Savyntsi 2 0
20 Emil Mustafaev Oleksandriya 2 0
Round of 16
Metalist 1925
2 : 5
Oleksandriya
Veres Rivne
1 : 3
Vorskla Poltava
Mariupol
1 : 2
Dynamo Kyiv
Chornomorets Odesa
0 : 3
Shakhtar Donetsk
Alians Lypova Dolyna
1 : 1
Lviv
Rukh Lviv
0 : 2
Zorya Luhansk
Metalist Kharkiv
1 : 0
Kolos Kovalivka
LNZ Cherkasy
0 : 2
Dnipro-1
1st Round
Mykolaiv
0 : 3
Rukh Lviv
Metalist Kharkiv
2 : 1
Desna
Tavriya
1 : 3
Oleksandriya
LNZ Cherkasy
2 : 1
Inhulets
Volyn Lutsk
0 : 0
Mariupol
VPK-Agro
1 : 2
Dnipro-1
Obolon
0 : 1
Veres Rivne
Epitsentr Dunayivtsi
0 : 1
Metalist 1925
Hirnyk-Sport
0 : 2
Lviv
Prykarpattia
1 : 4
Chornomorets Odesa
Alians Lypova Dolyna
3 : 2
Minaj
3rd Preliminary Round
Epitsentr Dunayivtsi
1 : 0
Nyva Ternopil
Bukovyna
1 : 1
Prykarpattia
Nikopol
0 : 3
Tavriya
Balkany Zorya
1 : 3
VPK-Agro
Chernihiv
1 : 5
Alians Lypova Dolyna
Metalurh Zaporizhya
2 : 3
Hirnyk-Sport
Karpaty
2 : 3
Volyn Lutsk
LNZ Cherkasy
2 : 1
Olimpik Donetsk
Obolon
1 : 0
Polessya
Skoruk Tomakivka
0 : 3
Metalist Kharkiv
Mykolaiv
4 : 1
Vovchansk
2nd Preliminary Round
Skoruk Tomakivka
4 : 2
Viktoriya Mykolaivka
Feniks Pidmonastyr
2 : 6
Prykarpattia
Sumy
0 : 1
Metalurh Zaporizhya
Tavriya
3 : 2
Dnipro Cherkasy
Epitsentr Dunayivtsi
3 : 0
Podillya Khmelnytskyi
Uzhhorod
0 : 1
Nyva Ternopil
Chayka
1 : 1
Chernihiv
Yarud Mariupol
1 : 3
Metalist Kharkiv
Olimpiya Savyntsi
0 : 1
Vovchansk
Peremoga Dnipro
1 : 2
Hirnyk-Sport
Real Pharm
0 : 2
VPK-Agro
Balkany Zorya
4 : 2
Nova Kakhovka
Mykolaiv
1 : 1
Kryvbas
Nikopol
2 : 0
Krystal
Bukovyna
2 : 0
Ahrobiznes Volochysk
Dinaz Vyshhorod
1 : 3
Obolon
Nyva Vinnytsya
1 : 1
Volyn Lutsk
Karpaty
1 : 0
Karpaty Halych
Rubikon Kyiv
0 : 5
Polessya
Livyi Bereh
2 : 3
Olimpik Donetsk
Alians Lypova Dolyna
2 : 1
Kramatorsk
LNZ Cherkasy
1 : 0
Kremin
1st Preliminary Round
Feniks Pidmonastyr
2 : 0
Mukacheve
Skoruk Tomakivka
1 : 0
Trostianets
Olimpiya Savyntsi
6 : 0
Lyubomyr Stavyshche
Karpaty
3 : 0
AFSK Kyiv
Livyi Bereh
1 : 0
SK Poltava