Group A Games W D L Goals Diff Form Points
1 Lanus 6 3 2 1 7-4 3 11
2 Barcelona SC 6 2 3 1 9-8 1 9
3 Wanderers 6 2 2 2 6-7 -1 8
4 Metropolitanos FC 6 0 3 3 3-6 -3 3
Group B Games W D L Goals Diff Form Points
1 FBC Melgar 6 4 0 2 10-6 4 12
2 Racing Club 6 4 0 2 7-5 2 12
3 Cuiaba 6 2 0 4 7-10 -3 6
4 River Plate 6 2 0 4 5-8 -3 6
Group C Games W D L Goals Diff Form Points
1 Santos 6 3 2 1 7-5 2 11
2 Union La Calera 6 3 2 1 6-4 2 11
3 Universidad Catolica 6 1 2 3 7-8 -1 5
4 Banfield 6 1 2 3 3-6 -3 5
Group D Games W D L Goals Diff Form Points
1 Sao Paulo 6 5 1 0 12-3 9 16
2 Everton de Vina 6 3 2 1 7-4 3 11
3 Ayacucho FC 6 1 1 4 5-8 -3 4
4 Wilstermann 6 0 2 4 2-11 -9 2
Group E Games W D L Goals Diff Form Points
1 Internacional 6 3 3 0 12-5 7 12
2 Guairena FC 6 2 4 0 10-8 2 10
3 Independiente Medellin 6 1 2 3 8-11 -3 5
4 9 de Octubre 6 1 1 4 9-15 -6 4
Group F Games W D L Goals Diff Form Points
1 Atletico GO 6 4 1 1 11-5 6 13
2 LDU de Quito 6 3 2 1 11-9 2 11
3 Antofagasta 6 2 0 4 6-11 -5 6
4 Defensa Y Justicia 6 1 1 4 8-11 -3 4
Group G Games W D L Goals Diff Form Points
1 Ceara 6 6 0 0 17-1 16 18
2 Independiente 6 4 0 2 13-4 9 12
3 General Caballero 6 1 1 4 2-15 -13 4
4 Real Esppor Club 6 0 1 5 1-13 -12 1
Group H Games W D L Goals Diff Form Points
1 Union Santa Fe 6 3 3 0 10-2 8 12
2 Fluminense 6 3 2 1 15-5 10 11
3 Junior 6 3 1 2 10-8 2 10
4 Oriente Petrolero 6 0 0 6 3-23 -20 0
1st Round
Royal Pari
2 : 3
Oriente Petrolero
Estudiantes de Merida FC
0 : 2
Metropolitanos FC
SOL DE America
0 : 3
General Caballero
Nublense
0 : 0
Union La Calera
Cienciano
1 : 1
FBC Melgar
Liverpool Montevideo
0 : 1
CA River Plate
Independiente Medellin
2 : 1
America de Cali
Mushuc Runa SC
0 : 2
LDU de Quito
Ayacucho FC
2 : 0
Sport Boys
Union Espanola
1 : 2
Antofagasta
Nacional Asuncion
0 : 1
Guairena FC
CD Hermanos Colmenarez
2 : 0
Real Esppor Club
Wilstermann
4 : 0
Guabirá
La Equidad
0 : 0
Junior
Delfin
1 : 1
9 de Octubre
Wanderers
2 : 1
Cerro Largo
Oriente Petrolero
3 : 0
Royal Pari
Metropolitanos FC
4 : 0
Estudiantes de Merida FC
General Caballero
2 : 1
SOL DE America
Union La Calera
2 : 1
Nublense
FBC Melgar
1 : 0
Cienciano
CA River Plate
2 : 0
Liverpool Montevideo
America de Cali
2 : 1
Independiente Medellin
LDU de Quito
1 : 1
Mushuc Runa SC
Sport Boys
3 : 2
Ayacucho FC
Antofagasta
0 : 1
Union Espanola
Guairena FC
0 : 0
Nacional Asuncion
Real Esppor Club
3 : 0
CD Hermanos Colmenarez
Guabirá
3 : 0
Wilstermann
Junior
3 : 1
La Equidad
9 de Octubre
2 : 0
Delfin
Cerro Largo
0 : 1
Wanderers
Group Stage - 1
Universidad Catolica
0 : 0
Union La Calera
Banfield
1 : 0
Santos
Ceara
2 : 1
Independiente
Everton de Vina
1 : 1
Wilstermann
Atletico GO
4 : 0
LDU de Quito
General Caballero
1 : 1
Real Esppor Club
Fluminense
3 : 0
Oriente Petrolero
Union Santa Fe
1 : 1
Junior
9 de Octubre
2 : 2
Internacional
Antofagasta
1 : 3
Defensa Y Justicia
Cuiaba
2 : 0
FBC Melgar
CA River Plate
0 : 1
Racing Club
Barcelona SC
4 : 2
Wanderers
Metropolitanos FC
0 : 0
Lanus
Ayacucho FC
2 : 3
Sao Paulo
Guairena FC
3 : 3
Independiente Medellin
Group Stage - 2
Real Esppor Club
0 : 2
Ceara
Oriente Petrolero
1 : 3
Union Santa Fe
Defensa Y Justicia
0 : 1
Atletico GO
LDU de Quito
4 : 0
Antofagasta
Independiente
2 : 0
General Caballero
FBC Melgar
2 : 0
CA River Plate
Santos
3 : 2
Universidad Catolica
Racing Club
2 : 0
Cuiaba
Wilstermann
0 : 2
Ayacucho FC
Junior
3 : 0
Fluminense
Wanderers
1 : 1
Metropolitanos FC
Union La Calera
1 : 0
Banfield
Sao Paulo
2 : 0
Everton de Vina
Lanus
3 : 1
Barcelona SC
Independiente Medellin
2 : 1
9 de Octubre
Internacional
1 : 1
Guairena FC
Group Stage - 3
Real Esppor Club
0 : 2
Independiente
General Caballero
0 : 2
Ceara
Everton de Vina
2 : 1
Ayacucho FC
Independiente Medellin
0 : 1
Internacional
Fluminense
0 : 0
Union Santa Fe
FBC Melgar
3 : 1
Racing Club
Cuiaba
1 : 2
CA River Plate
Guairena FC
1 : 0
9 de Octubre
Universidad Catolica
2 : 0
Banfield
Antofagasta
2 : 1
Atletico GO
Wilstermann
1 : 3
Sao Paulo
Defensa Y Justicia
1 : 2
LDU de Quito
Wanderers
0 : 1
Lanus
Barcelona SC
1 : 0
Metropolitanos FC
Union La Calera
1 : 1
Santos
Oriente Petrolero
1 : 3
Junior
Group Stage - 4
CA River Plate
1 : 2
FBC Melgar
Cuiaba
1 : 2
Racing Club
9 de Octubre
3 : 2
Independiente Medellin
Ceara
3 : 0
Real Esppor Club
General Caballero
0 : 4
Independiente
Metropolitanos FC
0 : 1
Wanderers
Atletico GO
3 : 2
Defensa Y Justicia
Antofagasta
1 : 2
LDU de Quito
Barcelona SC
1 : 1
Lanus
Fluminense
2 : 1
Junior
Everton de Vina
0 : 0
Sao Paulo
Guairena FC
1 : 1
Internacional
Union Santa Fe
2 : 0
Oriente Petrolero
Banfield
0 : 1
Union La Calera
Universidad Catolica
0 : 1
Santos
Ayacucho FC
0 : 0
Wilstermann
Group Stage - 5
Banfield
1 : 1
Universidad Catolica
Internacional
2 : 0
Independiente Medellin
Ceara
6 : 0
General Caballero
9 de Octubre
2 : 3
Guairena FC
Atletico GO
1 : 0
Antofagasta
Junior
2 : 0
Oriente Petrolero
CA River Plate
1 : 2
Cuiaba
Ayacucho FC
0 : 2
Everton de Vina
Racing Club
1 : 0
FBC Melgar
Santos
1 : 0
Union La Calera
LDU de Quito
2 : 2
Defensa Y Justicia
Independiente
4 : 0
Real Esppor Club
Union Santa Fe
0 : 0
Fluminense
Lanus
1 : 2
Wanderers
Metropolitanos FC
2 : 2
Barcelona SC
Sao Paulo
3 : 0
Wilstermann
Group Stage - 6
Santos
1 : 1
Banfield
Union La Calera
3 : 2
Universidad Catolica
Internacional
5 : 1
9 de Octubre
Independiente Medellin
1 : 1
Guairena FC
LDU de Quito
1 : 1
Atletico GO
Defensa Y Justicia
0 : 2
Antofagasta
Lanus
1 : 0
Metropolitanos FC
Wanderers
0 : 0
Barcelona SC
Sao Paulo
1 : 0
Ayacucho FC
Wilstermann
0 : 2
Everton de Vina
Independiente
0 : 2
Ceara
Real Esppor Club
0 : 1
General Caballero
Racing Club
0 : 1
CA River Plate
FBC Melgar
3 : 1
Cuiaba
Junior
0 : 4
Union Santa Fe
Oriente Petrolero
1 : 10
Fluminense
Round of 16
Nacional
2 : 0
Union Santa Fe
Colo Colo
2 : 0
Internacional
The Strongest
1 : 2
Ceara
Deportivo Tachira FC
1 : 1
Santos
Deportivo Cali
 
 
0 : 0
FBC Melgar
Independiente del Valle
2 : 1
Lanus
U. Catolica
2 : 4
Sao Paulo
 
 
 
Olimpia Asuncion
2 : 0
Atletico GO
Union Santa Fe
1 : 2
Nacional
Internacional
4 : 1
Colo Colo
Ceara
3 : 0
The Strongest
Santos
 
1 : 1
Deportivo Tachira FC
FBC Melgar
2 : 1
Deportivo Cali
Lanus
0 : 0
Independiente del Valle
 
Sao Paulo
4 : 1
U. Catolica
Atletico GO
2 : 0
Olimpia Asuncion
Quarter-finals
Nacional
0 : 1
Atletico GO
Deportivo Tachira FC
0 : 1
Independiente del Valle
 
Sao Paulo
1 : 0
Ceara
FBC Melgar
0 : 0
Internacional
 
Atletico GO
3 : 0
Nacional
Independiente del Valle
4 : 1
Deportivo Tachira FC
Ceara
2 : 1
Sao Paulo
Internacional
 
0 : 0
FBC Melgar
Semi-finals
Independiente del Valle
3 : 0
FBC Melgar
Atletico GO
3 : 1
Sao Paulo
 
FBC Melgar
0 : 3
Independiente del Valle
Sao Paulo
2 : 0
Atletico GO
Final
Sao Paulo
 
 
0 : 2
Independiente del Valle