Player Team G A
1 S. Warnock Kilmarnock II 4 0
2 A. Lowry Rangers U21 4 0
3 Kane Jay Hester Elgin City 3 0
4 Lee Connelly Queen of the South 3 0
5 Daniel Handling Edinburgh City 3 0
6 Russell Dingwall Elgin City 2 0
7 Zak Andrew Rudden Dundee FC 2 0
8 Craig Ross Wighton Dunfermline 2 0
9 Dominic Thomas Queen's Park 2 0
10 Reegan Mimnaugh Hamilton 2 0
11 Craig Brown Montrose 2 0
12 Thomas Goss Annan Athletic 2 0
13 Dario Zanatta Hamilton 2 0
14 Matthew Todd Dunfermline 2 0
15 Mohammed Bosun Lawal Celtic II 2 0
16 Andrew Macrae Brora Rangers 2 0
17 Bobby Wales Kilmarnock II 2 0
18 George Oakley Inverness 2 0
19 Kallum Michael Higginbotham Kelty Hearts 1 0
20 Angus Mailer Elgin City 1 0
Semi-finals
Hamilton
:
Queen of the South
Dundee FC
:
Raith Rovers
Quarter-finals
Hamilton
3 : 2
Clyde
Queen of the South
0 : 0
Kelty Hearts
Queen's Park
0 : 1
Raith Rovers
Dundee FC
4 : 2
Dunfermline
4th Round
Falkirk
0 : 3
Dundee FC
Alloa Athletic
2 : 4
Queen of the South
Arbroath
1 : 5
Dunfermline
Elgin City
0 : 0
Clyde
 
Hamilton
2 : 0
Inverness
Raith Rovers
1 : 1
Morton
Kelty Hearts
1 : 1
Linfield
Queen's Park
2 : 0
Montrose
3rd Round
Morton
 
 
1 : 1
Ayr Utd
 
Queen of the South
4 : 0
Edinburgh City
Falkirk
2 : 0
Partick Thistle
Alloa Athletic
1 : 0
Airdrie United
Annan Athletic
1 : 2
Kelty Hearts
Tns
0 : 3
Dundee FC
Inverness
3 : 3
Brechin
Montrose
4 : 2
Ayr Utd
Buckie Thistle
1 : 2
Linfield
Clyde
1 : 0
Caernarfon Town
Peterhead
0 : 4
Elgin City
Cove Rangers
0 : 1
Raith Rovers
Arbroath
2 : 1
East Fife
Cliftonville FC
2 : 3
Queen's Park
Rangers U21
0 : 3
Hamilton
Dunfermline
2 : 1
Celtic II
2nd Round
Forfar Athletic
1 : 2
Kelty Hearts
Elgin City
3 : 1
Stenhousemuir
East Fife
4 : 0
St. Johnstone U21
 
Rangers U21
7 : 0
Dumbarton
East Kilbride
1 : 1
Annan Athletic
Kilmarnock II
5 : 2
East Stirlingshire
Edinburgh City
3 : 2
Stranraer
Brechin
1 : 1
Stirling Albion
Celtic II
3 : 0
Livingston U21
Buckie Thistle
1 : 1
Brora Rangers
1st Round
Brora Rangers
2 : 0
Aberdeen U21
 
Fraserburgh
 
0 : 2
St. Johnstone U21
Elgin City
1 : 0
Dundee United II
Bonnyrigg Rose Athletic
0 : 0
Livingston U21
St. Mirren U21
0 : 0
East Stirlingshire
Motherwell U21
 
1 : 2
East Kilbride
Albion Rovers
2 : 3
Celtic II
Kilmarnock II
3 : 0
Cowdenbeath
Hibernian U21
1 : 1
Brechin
Spartans
0 : 1
Rangers U21
Hearts U21
2 : 3
Buckie Thistle