Player Team G A
1 D. Maeda Celtic 4 0
2 C. Ross Tranent Juniors 4 0
3 K. Furuhashi Celtic 3 0
4 B. Miovski Aberdeen 3 0
5 K. Vargas Hearts 3 0
6 G. Oakley Morton 3 0
7 A. Fitzpatrick Partick Thistle 3 0
8 M. Ruth Dumbarton 3 0
9 A. McColm BSC Glasgow 3 0
10 B. Barrett Bonnyrigg Rose Athletic 2 0
11 D. Armstrong Kilmarnock 2 0
12 D. Mackay Livingston 2 0
13 J. Lundstram Rangers 2 0
14 Fábio Silva Rangers 2 0
15 M. Watkins Kilmarnock 2 0
16 J. Craigen Spartans 2 0
17 J. MacRae Brora Rangers 2 0
18 J. Peters Buckie Thistle 2 0
19 M. Allan Forfar Athletic 2 0
20 C. Scully Cove Rangers 2 0
Semi-finals
Aberdeen
:
Celtic
Rangers
:
Hearts
Quarter-finals
Aberdeen
3 : 1
Kilmarnock
Celtic
4 : 2
Livingston
Hibernian
 
 
0 : 2
Rangers
Morton
0 : 1
Hearts
5th Round
Morton
2 : 1
Motherwell
Inverness
1 : 3
Hibernian
Aberdeen
2 : 0
Bonnyrigg Rose Athletic
Partick Thistle
2 : 3
Livingston
Kilmarnock
2 : 0
Cove Rangers
Rangers
2 : 0
Ayr Utd
St. Mirren
0 : 2
Celtic
Airdrie United
1 : 4
Hearts
4th Round
Clyde
0 : 2
Aberdeen
Spartans
1 : 2
Hearts
Airdrie United
1 : 0
St Johnstone
Ayr Utd
3 : 0
Kelty Hearts
Bonnyrigg Rose Athletic
2 : 1
Falkirk
Forfar Athletic
0 : 1
Hibernian
Morton
2 : 0
Montrose
Inverness
4 : 0
BSC Glasgow
 
Kilmarnock
2 : 0
Dundee FC
Livingston
2 : 1
Raith Rovers
Motherwell
3 : 1
Alloa Athletic
Ross County
0 : 3
Partick Thistle
St. Mirren
1 : 0
Queen of the South
Dumbarton
1 : 4
Rangers
Celtic
5 : 0
Buckie Thistle
Brora Rangers
1 : 3
Cove Rangers
3rd Round
Dunfermline
0 : 3
Raith Rovers
Clyde
 
2 : 0
Jeanfield Swifts
Albion Rovers
0 : 1
Bonnyrigg Rose Athletic
Annan Athletic
4 : 5
Dumbarton
Brora Rangers
1 : 0
Pollok
Broxburn Athletic
2 : 2
Buckie Thistle
 
Cumnock Juniors
0 : 3
BSC Glasgow
Dunbar United
1 : 2
Alloa Athletic
Falkirk
3 : 0
Formartine United
Hamilton
0 : 2
Kelty Hearts
Inverness
2 : 0
Cowdenbeath
Montrose
3 : 0
Edinburgh City
Partick Thistle
3 : 0
Queen's Park
Peterhead
1 : 2
Ayr Utd
Queen of the South
2 : 2
Dundee Utd
Stirling Albion
0 : 2
Cove Rangers
Stranraer
0 : 1
Airdrie United
Spartans
2 : 1
Arbroath
Tranent Juniors
0 : 1
Forfar Athletic
Morton
4 : 0
Bo'ness United
 
2nd Round
Beith
1 : 3
BSC Glasgow
Brechin
1 : 2
Spartans
Civil Service Strollers
0 : 3
Stranraer
Cumnock Juniors
2 : 1
Turriff United
Deveronvale
0 : 1
Broxburn Athletic
Dumbarton
3 : 2
Banks O' Dee
Dunbar United
1 : 0
East Fife
Formartine United
3 : 2
Clydebank
Forres Mechanics
0 : 1
Buckie Thistle
Fraserburgh
 
1 : 2
Bonnyrigg Rose Athletic
Huntly
1 : 4
Forfar Athletic
Jeanfield Swifts
6 : 0
Elgin City
Kilwinning Rangers
0 : 1
Cowdenbeath
Peterhead
3 : 1
Clachnacuddin
Pollok
5 : 2
Gala Fairydean Rovers
Stenhousemuir
0 : 2
Brora Rangers
Tranent Juniors
7 : 0
East Kilbride
Albion Rovers
2 : 1
St Andrews United
Musselburgh Athletic
2 : 3
Clyde
Luncarty
0 : 1
Bo'ness United
1st Round
Banks O' Dee
6 : 0
Dalbeattie Star
Bo'ness United
3 : 0
Darvel
Brechin
4 : 0
Rothes
Brora Rangers
5 : 1
Berwick Rangers
Broxburn Athletic
2 : 1
Nairn County
Caledonian Braves
1 : 2
Fraserburgh
Camelon Juniors
1 : 2
Civil Service Strollers
Clachnacuddin
1 : 0
Inverurie Loco Works
Cowdenbeath
2 : 1
Linlithgow Rose
Culter
3 : 4
Deveronvale
Dalkeith Thistle
0 : 7
Clydebank
Dundonald Bluebell
2 : 3
Kilwinning Rangers
Dunipace
1 : 3
Cumnock Juniors
East Kilbride
8 : 0
Whitehill Welfare
East Stirlingshire
0 : 1
Huntly
Edinburgh University
2 : 3
Dunbar United
Formartine United
3 : 2
Threave Rovers
Gala Fairydean Rovers
8 : 2
Strathspey Thistle
Golspie Sutherland
1 : 1
Forres Mechanics
Keith
2 : 5
Luncarty
Lossiemouth
0 : 4
Beith
Musselburgh Athletic
1 : 1
Gretna 2008
Penicuik Athletic
0 : 6
Pollok
St Andrews United
1 : 0
Auchinleck Talbot
Tayport
0 : 4
Buckie Thistle
Tranent Juniors
4 : 1
Lothian Hutchison
Turriff United
2 : 1
Sauchie Juniors
Wick Academy
1 : 3
Jeanfield Swifts
BSC Glasgow
3 : 1
Cumbernauld Colts
Stirling University
1 : 3
Albion Rovers
2nd Preliminary Round
Broxburn Athletic
3 : 0
Lochee United
Camelon Juniors
0 : 0
Newtongrange Star
Carluke Rovers
2 : 3
Dalbeattie Star
Creetown
1 : 3
Whitehill Welfare
Culter
3 : 2
Blackburn United
Cumnock Juniors
1 : 0
Girvan
Dunbar United
4 : 2
Vale of Leithen
Easthouses Lily
1 : 3
Threave Rovers
Fort William
1 : 10
Clydebank
Glenafton Athletic
0 : 3
Darvel
Hawick Royal Albert
1 : 2
Golspie Sutherland
Hill Of Beath Hawthorn
0 : 1
Tayport
Irvine Meadow
1 : 2
Dunipace
Kilwinning Rangers
4 : 0
Glasgow University
Musselburgh Athletic
6 : 0
Coldstream
Pollok
2 : 2
Benburb
Preston Athletic
0 : 0
Dundonald Bluebell
Sauchie Juniors
4 : 0
Burntisland Shipyard
St Andrews United
1 : 0
Haddington Athletic
St. Cuthbert Wanderers
0 : 5
Dalkeith Thistle
Tynecastle
0 : 1
Lothian Hutchison
Wigtown & Bladnoch
0 : 12
Auchinleck Talbot
Penicuik Athletic
4 : 2
Rutherglen Glencairn
Beith
5 : 1
Bonnyton Thistle
Jeanfield Swifts
3 : 0
Cupar Hearts
Newton Stewart
1 : 4
Luncarty
1st Preliminary Round
Abbey Vale
0 : 5
Cupar Hearts
Carnoustie Panmure
1 : 2
Beith
Luncarty
3 : 1
Loch Ness