First League Games W D L Goals Diff Form Points
1 Struga 9 8 1 0 19-3 16 25
2 Sileks 8 4 3 1 12-7 5 15
3 Shkendija 8 4 3 1 11-6 5 15
4 Tikves 9 4 1 4 12-13 -1 13
5 Shkupi 8 3 3 2 11-7 4 12
6 Bregalnica Stip 8 3 2 3 7-7 0 11
7 Rabotnicki 8 3 1 4 8-16 -8 10
8 Makedonija GjP 8 2 3 3 9-8 1 9
9 Akademija Pandev 8 2 1 5 11-10 1 7
10 Pobeda 8 1 1 6 4-14 -10 4
11 Skopje 8 1 1 6 2-15 -13 4
12 Renova 0 0 0 0 0-0 0 0
Player Team G A
1 Filip Obadović Sileks 3 0
2 Arsim Ljamalari Sileks 3 0
3 Ljupcho Doriev Shkendija 2 0
4 Anes Rušević Rabotnicki 2 0
5 Ediz Spahiu Tikves 2 0
6 Vagner Gonçalves Nogueira de Souza Shkendija 1 0
7 Marjan Altiparmakovski Bregalnica Stip 1 0
8 Bojan Spirkoski Pobeda 1 0
9 Krste Velkoski Rabotnicki 1 0
10 Darko Dodev Bregalnica Stip 1 0
11 Marjan Ristovski Sileks 1 0
12 Goran Siljanovski Bregalnica Stip 1 0
13 Hristijan Kirovski Skopje 1 0
14 Aleksandar Ristevski Bregalnica Stip 1 0
15 Damjan Masevski Sileks 1 0
16 Dashmir Elezi Shkendija 1 0
17 Anael Barga Ngoba Tikves 1 0
18 Aleksandar Mishov Tikves 1 0
19 Adenis Shala Shkendija 1 0
20 Bujar Hajdari Skopje 1 0
Regular Season - 1
Struga
3 : 0
Pobeda
Sileks
2 : 0
Rabotnicki
Akademija Pandev
1 : 2
Bregalnica Stip
Shkendija
2 : 0
Skopje
 
 
Tikves
3 : 1
Shkupi
 
Regular Season - 2
Shkupi
2 : 1
Makedonija GjP
Pobeda
0 : 1
Tikves
Bregalnica Stip
0 : 1
Struga
Rabotnicki
0 : 5
Akademija Pandev
Shkendija
1 : 1
Sileks
Regular Season - 3
Makedonija GjP
4 : 1
Pobeda
Sileks
 
 
3 : 1
Skopje
 
Akademija Pandev
0 : 1
Shkendija
Struga
 
 
2 : 1
Rabotnicki
 
Tikves
1 : 1
Bregalnica Stip
 
Regular Season - 4
Sileks
1 : 2
Akademija Pandev
Skopje
0 : 2
Shkupi
Bregalnica Stip
1 : 0
Makedonija GjP
Rabotnicki
2 : 0
Tikves
Shkendija
 
0 : 2
Struga
Regular Season - 5
Akademija Pandev
3 : 0
Skopje
Struga
 
2 : 1
Sileks
Tikves
1 : 3
Shkendija
Makedonija GjP
1 : 1
Rabotnicki
Shkupi
1 : 1
Pobeda
Regular Season - 6
Skopje
 
1 : 0
Pobeda
Bregalnica Stip
2 : 0
Shkupi
 
Shkendija
1 : 1
Makedonija GjP
Sileks
3 : 2
Tikves
Akademija Pandev
0 : 3
Struga
Regular Season - 7
Makedonija GjP
 
0 : 1
Sileks
Struga
3 : 0
Skopje
Tikves
2 : 1
Akademija Pandev
Shkupi
5 : 0
Rabotnicki
 
Pobeda
1 : 0
Bregalnica Stip
Regular Season - 8
Rabotnicki
 
1 : 0
Pobeda
Shkendija
0 : 0
Shkupi
Akademija Pandev
0 : 1
Makedonija GjP
Struga
2 : 0
Tikves
Skopje
 
0 : 0
Bregalnica Stip
 
Regular Season - 9
Makedonija GjP
 
1 : 1
Struga
Bregalnica Stip
1 : 3
Rabotnicki
Tikves
2 : 0
Skopje
Shkupi
0 : 0
Sileks
Pobeda
1 : 3
Shkendija
 
Regular Season - 10
Tikves
:
Makedonija GjP
Skopje
:
Rabotnicki
Shkendija
:
Bregalnica Stip
Sileks
:
Pobeda
Akademija Pandev
:
Shkupi
Regular Season - 11
Makedonija GjP
:
Skopje
Shkupi
:
Struga
Pobeda
:
Akademija Pandev
Bregalnica Stip
:
Sileks
Rabotnicki
:
Shkendija
Regular Season - 12
Skopje
:
Shkendija
Rabotnicki
:
Sileks
Bregalnica Stip
:
Akademija Pandev
Pobeda
:
Struga
Shkupi
:
Tikves
Regular Season - 13
Makedonija GjP
:
Shkupi
Tikves
:
Pobeda
Struga
:
Bregalnica Stip
Akademija Pandev
:
Rabotnicki
Sileks
:
Shkendija
Regular Season - 14
Skopje
:
Sileks
Shkendija
:
Akademija Pandev
Rabotnicki
:
Struga
Bregalnica Stip
:
Tikves
Pobeda
:
Makedonija GjP
Regular Season - 15
Shkupi
:
Skopje
Makedonija GjP
:
Bregalnica Stip
Tikves
:
Rabotnicki
Struga
:
Shkendija
Akademija Pandev
:
Sileks
Regular Season - 16
Skopje
:
Akademija Pandev
Sileks
:
Struga
Shkendija
:
Tikves
Rabotnicki
:
Makedonija GjP
Pobeda
:
Shkupi
Regular Season - 17
Pobeda
:
Skopje
Shkupi
:
Bregalnica Stip
Makedonija GjP
:
Shkendija
Tikves
:
Sileks
Struga
:
Akademija Pandev
Regular Season - 18
Skopje
:
Struga
Akademija Pandev
:
Tikves
Sileks
:
Makedonija GjP
Rabotnicki
:
Shkupi
Bregalnica Stip
:
Pobeda
Regular Season - 19
Bregalnica Stip
:
Skopje
Pobeda
:
Rabotnicki
Shkupi
:
Shkendija
Makedonija GjP
:
Akademija Pandev
Tikves
:
Struga
Regular Season - 20
Skopje
:
Tikves
Struga
:
Makedonija GjP
Sileks
:
Shkupi
Shkendija
:
Pobeda
Rabotnicki
:
Bregalnica Stip
Regular Season - 21
Rabotnicki
:
Skopje
Bregalnica Stip
:
Shkendija
Pobeda
:
Sileks
Shkupi
:
Akademija Pandev
Makedonija GjP
:
Tikves
Regular Season - 22
Skopje
:
Makedonija GjP
Struga
:
Shkupi
Akademija Pandev
:
Pobeda
Sileks
:
Bregalnica Stip
Shkendija
:
Rabotnicki