Group A Games W D L Goals Diff Form Points
1 Palmeiras 6 6 0 0 25-3 22 18
2 Emelec 6 2 2 2 14-7 7 8
3 Deportivo Tachira FC 6 2 1 3 8-14 -6 7
4 Independiente Petrolero 6 0 1 5 3-26 -23 1
Group B Games W D L Goals Diff Form Points
1 Libertad Asuncion 6 3 1 2 8-6 2 10
2 Atletico Paranaense 6 3 1 2 8-7 1 10
3 The Strongest 6 1 3 2 8-7 1 6
4 Caracas 6 1 3 2 4-8 -4 6
Group C Games W D L Goals Diff Form Points
1 Estudiantes L.P. 6 4 1 1 8-5 3 13
2 Velez Sarsfield 6 2 2 2 12-11 1 8
3 Nacional 6 2 1 3 7-7 0 7
4 Bragantino 6 1 2 3 5-9 -4 5
Group D Games W D L Goals Diff Form Points
1 Atletico Mineiro 6 3 2 1 10-6 4 11
2 Deportes Tolima 6 3 2 1 10-9 1 11
3 Independiente del Valle 6 2 2 2 9-7 2 8
4 America MG 6 0 2 4 6-13 -7 2
Group E Games W D L Goals Diff Form Points
1 Boca Juniors 6 3 1 2 5-5 0 10
2 Corinthians 6 2 3 1 5-4 1 9
3 Deportivo Cali 6 2 2 2 7-4 3 8
4 Always Ready 6 1 2 3 5-9 -4 5
Group F Games W D L Goals Diff Form Points
1 River Plate 6 5 1 0 18-3 15 16
2 Fortaleza 6 3 1 2 10-9 1 10
3 Colo Colo 6 2 1 3 9-13 -4 7
4 Alianza Lima 6 0 1 5 4-16 -12 1
Group G Games W D L Goals Diff Form Points
1 Colon Santa Fe 6 3 1 2 8-8 0 10
2 Cerro Porteno 6 2 2 2 5-4 1 8
3 Olimpia Asuncion 6 2 2 2 4-4 0 8
4 Penarol 6 2 1 3 5-6 -1 7
Group H Games W D L Goals Diff Form Points
1 Flamengo 6 5 1 0 15-6 9 16
2 Talleres Cordoba 6 3 2 1 6-5 1 11
3 U. Catolica 6 1 1 4 5-10 -5 4
4 Sporting Cristal 6 0 2 4 3-8 -5 2
1st Round
Lara
2 : 3
Bolivar
Atletico Torque
1 : 1
Barcelona SC
Cesar Vallejo
0 : 1
Olimpia Asuncion
Bolivar
4 : 0
Lara
Barcelona SC
0 : 0
Atletico Torque
Olimpia Asuncion
2 : 0
Cesar Vallejo
2nd Round
Everton de Vina
3 : 0
Monagas
America MG
0 : 1
Guarani
Bolivar
1 : 1
Universidad Catolica
Plaza Colonia
2 : 0
The Strongest
Millonarios
1 : 2
Fluminense
A. Italiano
1 : 0
Estudiantes L.P.
Barcelona SC
2 : 0
Universitario
Olimpia Asuncion
3 : 1
Atletico Nacional
Monagas
1 : 0
Everton de Vina
Guarani
2 : 3
America MG
Universidad Catolica
2 : 0
Bolivar
The Strongest
3 : 0
Plaza Colonia
Fluminense
2 : 0
Millonarios
Estudiantes L.P.
2 : 0
A. Italiano
Universitario
0 : 1
Barcelona SC
Atletico Nacional
1 : 1
Olimpia Asuncion
3rd Round
Everton de Vina
0 : 1
Estudiantes L.P.
America MG
0 : 0
Barcelona SC
Fluminense
3 : 1
Olimpia Asuncion
Universidad Catolica
0 : 0
The Strongest
Estudiantes L.P.
1 : 0
Everton de Vina
Barcelona SC
0 : 0
America MG
Olimpia Asuncion
2 : 0
Fluminense
The Strongest
2 : 1
Universidad Catolica
Group Stage - 1
Caracas
0 : 0
Atletico Paranaense
Olimpia Asuncion
0 : 0
Cerro Porteno
Colon Santa Fe
2 : 1
Penarol
Always Ready
2 : 0
Corinthians
Deportivo Cali
2 : 0
Boca Juniors
Sporting Cristal
0 : 2
Flamengo
Bragantino
2 : 0
Nacional
America MG
0 : 2
Independiente del Valle
Talleres Cordoba
1 : 0
U. Catolica
Deportivo Tachira FC
0 : 4
Palmeiras
Deportes Tolima
0 : 2
Atletico Mineiro
Alianza Lima
0 : 1
River Plate
Independiente Petrolero
1 : 1
Emelec
Fortaleza
1 : 2
Colo Colo
Estudiantes L.P.
4 : 1
Velez Sarsfield
The Strongest
1 : 1
Libertad Asuncion
Group Stage - 2
Boca Juniors
2 : 0
Always Ready
Cerro Porteno
3 : 1
Colon Santa Fe
U. Catolica
2 : 1
Sporting Cristal
Palmeiras
8 : 1
Independiente Petrolero
Penarol
2 : 1
Olimpia Asuncion
Flamengo
3 : 1
Talleres Cordoba
Libertad Asuncion
2 : 1
Caracas
Colo Colo
2 : 1
Alianza Lima
River Plate
2 : 0
Fortaleza
Nacional
0 : 0
Estudiantes L.P.
Atletico Mineiro
1 : 1
America MG
Corinthians
1 : 0
Deportivo Cali
Independiente del Valle
2 : 2
Deportes Tolima
Atletico Paranaense
1 : 0
The Strongest
Velez Sarsfield
2 : 2
Bragantino
Emelec
1 : 1
Deportivo Tachira FC
Group Stage - 3
Independiente Petrolero
1 : 2
Deportivo Tachira FC
Libertad Asuncion
1 : 0
Atletico Paranaense
Velez Sarsfield
1 : 2
Nacional
Estudiantes L.P.
2 : 0
Bragantino
Independiente del Valle
1 : 1
Atletico Mineiro
Corinthians
2 : 0
Boca Juniors
Talleres Cordoba
1 : 0
Sporting Cristal
America MG
2 : 3
Deportes Tolima
Fortaleza
2 : 1
Alianza Lima
Cerro Porteno
1 : 0
Penarol
Emelec
1 : 3
Palmeiras
Colo Colo
1 : 2
River Plate
The Strongest
1 : 1
Caracas
U. Catolica
2 : 3
Flamengo
Olimpia Asuncion
0 : 0
Colon Santa Fe
Always Ready
2 : 2
Deportivo Cali
Group Stage - 4
Deportivo Tachira FC
1 : 4
Emelec
Caracas
1 : 0
Libertad Asuncion
The Strongest
5 : 0
Atletico Paranaense
Independiente Petrolero
0 : 5
Palmeiras
Estudiantes L.P.
1 : 0
Nacional
America MG
1 : 2
Atletico Mineiro
Colon Santa Fe
2 : 1
Cerro Porteno
Talleres Cordoba
2 : 2
Flamengo
Deportivo Cali
0 : 0
Corinthians
Always Ready
0 : 1
Boca Juniors
Olimpia Asuncion
1 : 0
Penarol
Deportes Tolima
1 : 0
Independiente del Valle
Sporting Cristal
1 : 1
U. Catolica
Fortaleza
1 : 1
River Plate
Bragantino
1 : 1
Velez Sarsfield
Alianza Lima
1 : 1
Colo Colo
Group Stage - 5
Caracas
0 : 0
The Strongest
Bragantino
0 : 1
Estudiantes L.P.
Penarol
0 : 0
Cerro Porteno
Boca Juniors
1 : 1
Corinthians
Flamengo
3 : 0
U. Catolica
Sporting Cristal
0 : 0
Talleres Cordoba
Palmeiras
1 : 0
Emelec
Atletico Paranaense
2 : 0
Libertad Asuncion
Nacional
2 : 3
Velez Sarsfield
Colon Santa Fe
2 : 1
Olimpia Asuncion
Deportivo Tachira FC
3 : 0
Independiente Petrolero
Deportes Tolima
2 : 2
America MG
Alianza Lima
0 : 2
Fortaleza
Atletico Mineiro
3 : 1
Independiente del Valle
River Plate
4 : 0
Colo Colo
Deportivo Cali
3 : 0
Always Ready
Group Stage - 6
Nacional
3 : 0
Bragantino
Velez Sarsfield
4 : 0
Estudiantes L.P.
Palmeiras
4 : 1
Deportivo Tachira FC
Emelec
7 : 0
Independiente Petrolero
Flamengo
2 : 1
Sporting Cristal
U. Catolica
0 : 1
Talleres Cordoba
River Plate
8 : 1
Alianza Lima
Colo Colo
3 : 4
Fortaleza
Atletico Mineiro
1 : 2
Deportes Tolima
Independiente del Valle
3 : 0
America MG
Penarol
2 : 1
Colon Santa Fe
Cerro Porteno
0 : 1
Olimpia Asuncion
Atletico Paranaense
5 : 1
Caracas
Libertad Asuncion
4 : 1
The Strongest
Boca Juniors
1 : 0
Deportivo Cali
Corinthians
1 : 1
Always Ready
Round of 16
Emelec
1 : 1
Atletico Mineiro
 
Corinthians
0 : 0
Boca Juniors
Atletico Paranaense
2 : 1
Libertad Asuncion
Cerro Porteno
0 : 3
Palmeiras
Talleres Cordoba
1 : 1
Colon Santa Fe
Deportes Tolima
0 : 1
Flamengo
Velez Sarsfield
1 : 0
River Plate
Fortaleza
1 : 1
Estudiantes L.P.
Atletico Mineiro
1 : 0
Emelec
Boca Juniors
0 : 0
Corinthians
Libertad Asuncion
1 : 1
Atletico Paranaense
Palmeiras
5 : 0
Cerro Porteno
Colon Santa Fe
0 : 2
Talleres Cordoba
Flamengo
7 : 1
Deportes Tolima
River Plate
0 : 0
Velez Sarsfield
Estudiantes L.P.
3 : 0
Fortaleza
 
Quarter-finals
Corinthians
0 : 2
Flamengo
Velez Sarsfield
3 : 2
Talleres Cordoba
Atletico Mineiro
2 : 2
Palmeiras
Atletico Paranaense
0 : 0
Estudiantes L.P.
Flamengo
1 : 0
Corinthians
 
Talleres Cordoba
0 : 1
Velez Sarsfield
 
Palmeiras
 
 
0 : 0
Atletico Mineiro
 
Estudiantes L.P.
0 : 1
Atletico Paranaense
Semi-finals
Atletico Paranaense
 
 
1 : 0
Palmeiras
Velez Sarsfield
0 : 4
Flamengo
Palmeiras
 
2 : 2
Atletico Paranaense
Flamengo
2 : 1
Velez Sarsfield
Final
Flamengo
:
Atletico Paranaense