Group A Games W D L Goals Diff Form Points
1 Bodo Glimt 2 1 1 0 3-2 1 4
2 Arsenal 1 1 0 0 2-1 1 3
3 PSV 1 0 1 0 1-1 0 1
4 Zurich 2 0 0 2 2-4 -2 0
Group B Games W D L Goals Diff Form Points
1 Fenerbahce 2 1 1 0 4-3 1 4
2 Rennes 2 1 1 0 4-3 1 4
3 AEK Larnaca 2 1 0 1 2-2 0 3
4 Dynamo Kyiv 2 0 0 2 1-3 -2 0
Group C Games W D L Goals Diff Form Points
1 Betis 2 2 0 0 5-2 3 6
2 Ludogorets 2 1 0 1 4-4 0 3
3 AS Roma 2 1 0 1 4-2 2 3
4 HJK 2 0 0 2 0-5 -5 0
Group D Games W D L Goals Diff Form Points
1 Braga 2 2 0 0 3-0 3 6
2 Union St. Gilloise 2 2 0 0 4-2 2 6
3 Union Berlin 2 0 0 2 0-2 -2 0
4 Malmo FF 2 0 0 2 2-5 -3 0
Group E Games W D L Goals Diff Form Points
1 Real Sociedad 2 2 0 0 3-1 2 6
2 Manchester Utd 2 1 0 1 2-1 1 3
3 Sheriff Tiraspol 2 1 0 1 3-2 1 3
4 Omonia 2 0 0 2 1-5 -4 0
Group F Games W D L Goals Diff Form Points
1 Feyenoord 2 1 0 1 8-4 4 3
2 Midtjylland 2 1 0 1 5-2 3 3
3 Lazio 2 1 0 1 5-7 -2 3
4 Sturm Graz 2 1 0 1 1-6 -5 3
Group G Games W D L Goals Diff Form Points
1 Freiburg 2 2 0 0 5-1 4 6
2 Qarabag 2 1 0 1 4-2 2 3
3 Nantes 2 1 0 1 2-4 -2 3
4 Olympiacos Piraeus 2 0 0 2 1-5 -4 0
Group H Games W D L Goals Diff Form Points
1 Ferencvaros 2 2 0 0 4-2 2 6
2 Trabzonspor 2 1 0 1 4-4 0 3
3 Monaco 2 1 0 1 1-1 0 3
4 Crvena Zvezda 2 0 0 2 1-3 -2 0
Player Team G A
1 Adama Malouda Traoré Ferencvaros 3 1
2 Donis Xhemë Avdijaj Zurich 3 0
3 Isaac Kiese Thelin Malmo FF 3 0
4 İ. Kahveci Fenerbahce 3 0
5 S. Giménez Feyenoord 3 0
6 M. Vecino Lazio 2 1
7 David Eric Browne HJK 2 0
8 Lincoln Fenerbahce 2 0
9 Nils Ola Toivonen Malmo FF 2 0
10 Serdar Dursun Fenerbahce 2 0
11 V. Birmančević Malmo FF 2 0
12 Michael Gregoritsch Freiburg 2 0
13 Alireza Jahanbakhsh Jirandeh Feyenoord 2 0
14 Charalampos Charalampous Omonia 2 0
15 Ricardo Jorge Pires Gomes Partizan 2 0
16 Andre Jay Green Slovan Bratislava 2 0
17 Tokmac Chol Nguen Ferencvaros 2 1
18 Willian José da Silva Betis 2 0
19 L. Pellegrini AS Roma 1 2
20 M. Yandaş Fenerbahce 1 1
3rd Qualifying Round
AEK Larnaca
2 : 1
Partizan
Malmo FF
3 : 0
Dudelange
 
Fenerbahce
3 : 0
Slovacko
 
Maribor
0 : 2
HJK
Linfield
0 : 2
Zurich
Shamrock Rovers
3 : 1
Shkupi
 
Olympiacos Piraeus
1 : 1
Slovan Bratislava
Shkupi
1 : 2
Shamrock Rovers
HJK
1 : 0
Maribor
Zurich
3 : 0
Linfield
Slovacko
1 : 1
Fenerbahce
Dudelange
2 : 2
Malmo FF
Slovan Bratislava
 
2 : 2
Olympiacos Piraeus
Partizan
2 : 2
AEK Larnaca
Play-offs
HJK
1 : 0
Silkeborg
 
Ferencvaros
4 : 0
Shamrock Rovers
Pyunik Yerevan
0 : 0
Sheriff Tiraspol
Malmo FF
3 : 1
Sivasspor
Apollon Limassol
1 : 1
Olympiacos Piraeus
Zurich
2 : 1
Hearts
Ludogorets
1 : 0
Zalgiris
 
Dnipro-1
 
1 : 2
AEK Larnaca
Gent
0 : 2
Omonia
Austria Vienna
 
0 : 2
Fenerbahce
Zalgiris
3 : 3
Ludogorets
AEK Larnaca
3 : 0
Dnipro-1
Silkeborg
1 : 1
HJK
Sheriff Tiraspol
0 : 0
Pyunik Yerevan
Fenerbahce
4 : 1
Austria Vienna
Sivasspor
0 : 2
Malmo FF
Omonia
2 : 0
Gent
Shamrock Rovers
1 : 0
Ferencvaros
Olympiacos Piraeus
 
1 : 1
Apollon Limassol
Hearts
 
0 : 1
Zurich
Group A - 1
Zurich
1 : 2
Arsenal
PSV
1 : 1
Bodo Glimt
Group B - 1
AEK Larnaca
1 : 2
Rennes
Fenerbahce
2 : 1
Dynamo Kyiv
Group C - 1
Ludogorets
2 : 1
AS Roma
HJK
0 : 2
Betis
Group D - 1
Malmo FF
0 : 2
Braga
Union Berlin
 
0 : 1
Union St. Gilloise
Group E - 1
Manchester Utd
0 : 1
Real Sociedad
Omonia
0 : 3
Sheriff Tiraspol
Group F - 1
Lazio
4 : 2
Feyenoord
Sturm Graz
 
1 : 0
Midtjylland
Group G - 1
Freiburg
2 : 1
Qarabag
Nantes
2 : 1
Olympiacos Piraeus
Group H - 1
Crvena Zvezda
0 : 1
Monaco
Ferencvaros
 
3 : 2
Trabzonspor
Group E - 2
Real Sociedad
2 : 1
Omonia
Sheriff Tiraspol
0 : 2
Manchester Utd
Group F - 2
Midtjylland
5 : 1
Lazio
Feyenoord
6 : 0
Sturm Graz
Group G - 2
Olympiacos Piraeus
0 : 3
Freiburg
Qarabag
3 : 0
Nantes
Group H - 2
Trabzonspor
2 : 1
Crvena Zvezda
 
Monaco
0 : 1
Ferencvaros
Group A - 2
Bodo Glimt
2 : 1
Zurich
Arsenal
:
PSV
Group B - 2
Dynamo Kyiv
0 : 1
AEK Larnaca
Rennes
 
2 : 2
Fenerbahce
Group C - 2
Betis
3 : 2
Ludogorets
AS Roma
3 : 0
HJK
 
Group D - 2
Union St. Gilloise
3 : 2
Malmo FF
Braga
1 : 0
Union Berlin
Group A - 3
Zurich
:
PSV
Arsenal
:
Bodo Glimt
Group C - 3
HJK
:
Ludogorets
AS Roma
:
Betis
Group D - 3
Malmo FF
:
Union Berlin
Braga
:
Union St. Gilloise
Group E - 3
Sheriff Tiraspol
:
Real Sociedad
Omonia
:
Manchester Utd
Group F - 3
Sturm Graz
:
Lazio
Midtjylland
:
Feyenoord
Group H - 3
Crvena Zvezda
:
Ferencvaros
Monaco
:
Trabzonspor
Group B - 3
Rennes
:
Dynamo Kyiv
Fenerbahce
:
AEK Larnaca
Group G - 3
Freiburg
:
Nantes
Olympiacos Piraeus
:
Qarabag
Group A - 4
Bodo Glimt
:
Arsenal
PSV
:
Zurich
Group B - 4
AEK Larnaca
:
Fenerbahce
Dynamo Kyiv
:
Rennes
Group C - 4
Betis
:
AS Roma
Ludogorets
:
HJK
Group D - 4
Union St. Gilloise
:
Braga
Union Berlin
:
Malmo FF
Group F - 4
Feyenoord
:
Midtjylland
Lazio
:
Sturm Graz
Group G - 4
Nantes
:
Freiburg
Qarabag
:
Olympiacos Piraeus
Group E - 4
Manchester Utd
:
Omonia
Real Sociedad
:
Sheriff Tiraspol
Group H - 4
Trabzonspor
:
Monaco
Ferencvaros
:
Crvena Zvezda
Group A - 5
Zurich
:
Bodo Glimt
PSV
:
Arsenal
Group F - 5
Lazio
:
Midtjylland
Sturm Graz
:
Feyenoord
Group B - 5
AEK Larnaca
:
Dynamo Kyiv
Fenerbahce
:
Rennes
Group C - 5
Ludogorets
:
Betis
HJK
:
AS Roma
Group D - 5
Malmo FF
:
Union St. Gilloise
Union Berlin
:
Braga
Group E - 5
Manchester Utd
:
Sheriff Tiraspol
Omonia
:
Real Sociedad
Group G - 5
Freiburg
:
Olympiacos Piraeus
Nantes
:
Qarabag
Group H - 5
Crvena Zvezda
:
Trabzonspor
Ferencvaros
:
Monaco
Group E - 6
Real Sociedad
:
Manchester Utd
Sheriff Tiraspol
:
Omonia
Group F - 6
Midtjylland
:
Sturm Graz
Feyenoord
:
Lazio
Group G - 6
Olympiacos Piraeus
:
Nantes
Qarabag
:
Freiburg
Group H - 6
Trabzonspor
:
Ferencvaros
Monaco
:
Crvena Zvezda
Group A - 6
Arsenal
:
Zurich
Bodo Glimt
:
PSV
Group B - 6
Dynamo Kyiv
:
Fenerbahce
Rennes
:
AEK Larnaca
Group C - 6
Betis
:
HJK
AS Roma
:
Ludogorets
Group D - 6
Union St. Gilloise
:
Union Berlin
Braga
:
Malmo FF