Player Team G A
1 William Idamudia Daugaard Osula Derby 3 1
2 Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja Burton Albion 3 1
3 Paul Philip Mullin Wrexham 3 0
4 Armando Dobra Chesterfield 3 0
5 Shaun James Whalley Accrington ST 3 0
6 Jack Payne Charlton 2 1
7 Michael Elias-Fernandes Farnborough 2 0
8 Zak Rian Brunt Boreham Wood 2 0
9 Karl Mike Fondop-Talum Oldham 2 0
10 Charlie Ruff Chelmsford City 2 0
11 Ayoub Assal AFC Wimbledon 2 0
12 Nicholas George Haughton AFC Fylde 2 0
13 George Broadbent Boreham Wood 2 0
14 Adam Campbell Gateshead 2 0
15 Jediah Yeboah Abbey Alvechurch 2 0
16 Conor Michael Grant Milton Keynes Dons 2 0
17 Francis Amartey Farnborough 2 0
18 Ethan Chislett AFC Wimbledon 2 0
19 Joshua Kevin Stanley Parker Oxford City 2 0
20 Joshua James Walker Dagenham & Redbridge 2 0
3rd Round
Manchester Utd
:
Everton
Preston
:
Huddersfield
Tottenham
:
Portsmouth
Forest Green
:
Birmingham
Crystal Palace
:
Southampton
Reading
:
Watford
Middlesbrough
:
Brighton
Chesterfield
:
West Brom
Boreham Wood
:
Accrington ST
Bournemouth
:
Burnley
Fleetwood
:
QPR
Blackpool
:
Nottingham Forest
Hull City
:
Fulham
Millwall
:
Sheffield Utd
Shrewsbury
:
Sunderland
Ipswich
:
Rotherham
Brentford
:
West Ham
Coventry
:
Wrexham
Luton Town
:
Wigan
Grimsby
:
Burton Albion
Sheffield Wednesday
:
Newcastle
Liverpool
:
Wolves
Derby
:
Barnsley
Bristol City
:
Swansea
Cardiff
:
Leeds
Norwich
:
Blackburn
Hartlepool
:
Stoke
Manchester City
:
Chelsea
Aston Villa
:
Stevenage
Oxford Utd
:
Arsenal
2nd Round Replays
Stockport County
3 : 1
Charlton
Gillingham
:
Dagenham & Redbridge
2nd Round
King's Lynn Town
0 : 3
Stevenage
Barnsley
3 : 0
Crewe
Forest Green
 
2 : 1
Alvechurch
Portsmouth
3 : 2
Milton Keynes Dons
Charlton
2 : 2
Stockport County
Sheffield Wednesday
2 : 1
Mansfield
Walsall
2 : 1
Carlisle
Accrington ST
1 : 0
Barnet
AFC Wimbledon
0 : 2
Chesterfield
Cambridge United
1 : 2
Grimsby
Shrewsbury
3 : 1
Peterborough
Hartlepool
3 : 1
Harrogate Town
 
Oxford Utd
4 : 1
Exeter City
Wrexham
4 : 1
Farnborough
Dagenham & Redbridge
1 : 1
Gillingham
Ebbsfleet United
0 : 1
Fleetwood
Bristol Rovers
0 : 2
Boreham Wood
Burton Albion
6 : 1
Chippenham Town
Newport
1 : 2
Derby
Ipswich
4 : 0
Buxton
1st Round Replays
Chelmsford City
0 : 1
Barnet
 
Cambridge United
0 : 0
Curzon Ashton
Derby
5 : 0
Torquay
Hartlepool
1 : 1
Solihull Moors
Gillingham
1 : 0
AFC Fylde
AFC Wimbledon
3 : 1
Weymouth
Salford City
0 : 3
Peterborough
1st Round
Sheffield Wednesday
2 : 0
Morecambe
Hereford
1 : 3
Portsmouth
South Shields
0 : 2
Forest Green
Bradford
0 : 1
Harrogate Town
Bolton
1 : 2
Barnsley
Chippenham Town
1 : 0
Lincoln
Gateshead
2 : 3
Stevenage
 
AFC Fylde
1 : 1
Gillingham
Milton Keynes Dons
6 : 0
Taunton Town
Boreham Wood
3 : 1
Eastleigh
Maidenhead
 
0 : 1
Dagenham & Redbridge
Crawley town
1 : 4
Accrington ST
Solihull Moors
2 : 2
Hartlepool
Peterborough
0 : 0
Salford City
Sutton Utd
0 : 2
Farnborough
Grimsby
5 : 1
Plymouth
Ebbsfleet United
2 : 1
FC Halifax Town
 
Carlisle
2 : 1
Tranmere Rovers
Shrewsbury
2 : 1
York
Buxton
2 : 0
Merthyr Town
Charlton
4 : 1
Coalville Town
Weymouth
1 : 1
AFC Wimbledon
Stockport County
4 : 0
Swindon Town
Doncaster
0 : 1
King's Lynn Town
Fleetwood
3 : 1
Oxford City
Burton Albion
2 : 0
Needham Market
Port Vale
2 : 3
Exeter City
Bristol Rovers
1 : 0
Rochdale
Wycombe
0 : 2
Walsall
Crewe
1 : 0
Leyton Orient
 
Barnet
1 : 1
Chelmsford City
Chesterfield
1 : 0
Northampton
Cheltenham
1 : 2
Alvechurch
Barrow
0 : 1
Mansfield
Newport
2 : 0
Colchester
Wrexham
3 : 0
Oldham
Curzon Ashton
0 : 0
Cambridge United
Torquay
2 : 2
Derby
 
Bracknell Town
0 : 3
Ipswich
Woking
1 : 2
Oxford Utd
4th Round Qualifying Replays
Chester
2 : 2
Oldham
Chippenham Town
1 : 0
Hendon
Gateshead
2 : 1
Altrincham
Taunton Town
1 : 0
Yeovil Town
AFC Fylde
2 : 0
Kidderminster Harriers
Hampton & Richmond
1 : 2
Torquay
 
Wrexham
3 : 2
Blyth Spartans
4th Round Qualifying
Anstey Nomads
0 : 3
Chesterfield
Blyth Spartans
1 : 1
Wrexham
Bury AFC
1 : 2
York
Oldham
1 : 1
Chester
Kidderminster Harriers
2 : 2
AFC Fylde
King's Lynn Town
3 : 1
Ashington AFC
South Shields
1 : 0
Scunthorpe
Solihull Moors
1 : 0
Basford United
Peterborough Sports
0 : 1
Curzon Ashton
Altrincham
2 : 2
Gateshead
Alvechurch
3 : 2
Worksop Town
Buxton
2 : 1
Hyde United
Notts County
2 : 3
Coalville Town
St Ives Town
0 : 3
FC Halifax Town
Bromley
1 : 2
Hereford
Torquay
2 : 2
Hampton & Richmond
Yeovil Town
0 : 0
Taunton Town
Maidenhead
2 : 1
Eastbourne Borough
Dorking Wanderers
1 : 3
Eastleigh
Ebbsfleet United
2 : 0
Sevenoaks Town
Woking
2 : 1
Southend
Beckenham Town
0 : 7
Dagenham & Redbridge
Hendon
2 : 2
Chippenham Town
Havant & Wville
1 : 2
Weymouth
AFC Hornchurch
 
1 : 4
Plymouth Parkway
Bracknell Town
2 : 1
Banbury United
Boreham Wood
5 : 3
Wealdstone
Barnet
3 : 0
Weston-super-Mare
Needham Market
1 : 0
Maidstone Utd
Chelmsford City
2 : 0
Aldershot Town
Merthyr Town
2 : 1
Folkestone Invicta
Farnborough
7 : 0
Biggleswade Town
3rd Round Qualifying Replays
AFC Fylde
5 : 1
Congleton Town
Hanley Town
0 : 4
Chester
Curzon Ashton
3 : 2
Scarborough Athletic
Ashington AFC
3 : 0
Stocksbridge Park Steels
Biggleswade Town
3 : 0
Billericay Town
Boston United
3 : 3
Basford United
 
Plymouth Parkway
1 : 3
Oxford City
Bury AFC
2 : 0
Clitheroe
3rd Round Qualifying
Needham Market
2 : 0
Brightlingsea Regent
Congleton Town
1 : 1
AFC Fylde
Anstey Nomads
5 : 0
Shefford Town & Campton
Gainsborough Trinity
0 : 1
Worksop Town
Bamber Bridge
0 : 3
Buxton
South Shields
5 : 2
Marske United
Hyde United
1 : 0
Darlington 1883
Chester
0 : 0
Hanley Town
Scarborough Athletic
2 : 2
Curzon Ashton
Chorley
0 : 1
Blyth Spartans
Stocksbridge Park Steels
2 : 2
Ashington AFC
Peterborough Sports
3 : 1
Hemel Hempstead Town
Cheshunt
1 : 2
Kidderminster Harriers
AFC Hornchurch
3 : 0
Braintree
Coalville Town
3 : 0
AFC Sudbury
Billericay Town
3 : 3
Biggleswade Town
Alvechurch
4 : 0
Nuneaton Town
King's Lynn Town
6 : 1
Kettering Town
Romford
 
0 : 5
Chelmsford City
Basford United
1 : 1
Boston United
Banbury United
2 : 0
Berkhamsted
St Ives Town
3 : 1
Chasetown
Taunton Town
1 : 0
Walton & Hersham
Dulwich Hamlet
0 : 1
Folkestone Invicta
Hendon
3 : 2
Herne Bay
Weston-super-Mare
7 : 2
Helston Athletic
Carshalton Athletic
0 : 2
Havant & Wville
Metropolitan Police
1 : 2
Chippenham Town
Weymouth
3 : 0
Welling United
Oxford City
1 : 1
Plymouth Parkway
Gloucester City
0 : 1
Merthyr Town
Worthing
1 : 2
Eastbourne Borough
Three Bridges
0 : 3
Hereford
Bath City
0 : 1
Sevenoaks Town
Beckenham Town
5 : 3
Binfield
Yate Town
0 : 3
Bracknell Town
Swindon Supermarine
1 : 5
Farnborough
Hanwell Town
1 : 2
Ebbsfleet United
Clitheroe
1 : 1
Bury AFC
Hampton & Richmond
6 : 1
Paulton Rovers
2nd Round Qualifying Replays
Hartley Wintney
0 : 1
Bath City
Bracknell Town
3 : 0
Chesham United
Chorley
9 : 0
Liversedge
Farsley Celtic FC
0 : 3
AFC Fylde
Gainsborough Trinity
4 : 2
Long Eaton United
Peterborough Sports
1 : 0
Redditch United
Congleton Town
3 : 2
Newcastle Town
Ilkeston Town
3 : 3
Anstey Nomads
AFC Sudbury
2 : 1
St Albans City
Braintree
2 : 1
Heybridge Swifts
Bedford Town
0 : 3
King's Lynn Town
Hayes & Yeading United
0 : 2
Farnborough
Fisher
0 : 3
Welling United
Three Bridges
4 : 0
Lewes
Chatham Town
1 : 3
Walton & Hersham
Cirencester Town
1 : 2
Merthyr Town
Helston Athletic
4 : 3
Bishop's Cleeve
Paulton Rovers
2 : 1
Gosport Borough
Bury AFC
5 : 3
Lancaster City
2nd Round Qualifying
Chesham United
2 : 2
Bracknell Town
Walton & Hersham
0 : 0
Chatham Town
Clitheroe
2 : 0
Spennymoor Town
Bognor Regis Town
0 : 2
Hampton & Richmond
Gosport Borough
1 : 0
Paulton Rovers
Swindon Supermarine
1 : 0
Dorchester Town
Prescot Cables
1 : 2
Bamber Bridge
Liversedge
1 : 1
Chorley
Shildon AFC
0 : 5
South Shields
Stocksbridge Park Steels
2 : 1
Marine
Scarborough Athletic
3 : 2
Dunston UTS
AFC Fylde
1 : 1
Farsley Celtic FC
Whitby Town
0 : 1
Marske United
Blyth Spartans
2 : 0
Guiseley AFC
Darlington 1883
3 : 2
Southport
United of Manchester
2 : 3
Curzon Ashton
AFC Telford United
2 : 4
Chasetown
Long Eaton United
1 : 1
Gainsborough Trinity
Leamington
0 : 1
Nuneaton Town
Alvechurch
4 : 0
Harborough Town
Brackley Town
0 : 2
Worksop Town
Hereford
1 : 0
Bromsgrove Sporting
Redditch United
0 : 0
Peterborough Sports
Buxton
2 : 1
Alfreton Town
Newcastle Town
1 : 1
Congleton Town
Anstey Nomads
1 : 1
Ilkeston Town
Kidderminster Harriers
1 : 0
Tamworth
East Thurrock United
0 : 3
Biggleswade Town
St Albans City
1 : 1
AFC Sudbury
Maldon & Tiptree
0 : 3
AFC Hornchurch
Canvey Island
0 : 3
St Ives Town
Berkhamsted
2 : 0
Concord Rangers
Chelmsford City
6 : 1
Kings Langley
Cheshunt
3 : 1
St Neots Town
Heybridge Swifts
1 : 1
Braintree
Hemel Hempstead Town
3 : 0
Royston Town
Hendon
3 : 1
Wingate & Finchley
Needham Market
2 : 0
Sheringham
King's Lynn Town
1 : 1
Bedford Town
Waltham Abbey
2 : 3
Brightlingsea Regent
Enfield 1893
0 : 4
Billericay Town
Grays Athletic
1 : 3
Shefford Town & Campton
Farnborough
1 : 1
Hayes & Yeading United
Dulwich Hamlet
2 : 1
Margate
Westfield (Surrey)
1 : 2
Carshalton Athletic
Ebbsfleet United
0 : 0
Dover
Cray Valley PM
1 : 2
Hanwell Town
Eastbourne Borough
2 : 0
Uxbridge
Folkestone Invicta
3 : 0
Chichester City
Binfield
4 : 0
Tonbridge Angels
Slough Town
1 : 3
Worthing
Phoenix Sports
0 : 1
Sevenoaks Town
Havant & Wville
1 : 0
AFC Totton
Taunton Town
1 : 0
Laverstock & Ford
Merthyr Town
1 : 1
Cirencester Town
Bath City
2 : 2
Hartley Wintney
Yate Town
2 : 1
Tiverton Town
Winchester City
1 : 3
Weymouth
Bishop's Cleeve
3 : 3
Helston Athletic
Hungerford Town
1 : 3
Gloucester City
Salisbury
1 : 2
Oxford City
Lancaster City
1 : 1
Bury AFC
Chester
2 : 0
Pontefract Collieries
Ashington AFC
2 : 1
Bradford (Park Avenue)
Hyde United
1 : 0
Warrington Town
Lichfield City
0 : 4
Boston United
Basford United
0 : 0
Rugby Town
Coalville Town
1 : 0
Macclesfield
Barwell
1 : 4
Kettering Town
Hanley Town
4 : 1
Atherstone Town
Potters Bar Town
1 : 2
Romford
Dartford
1 : 2
Beckenham Town
Welling United
0 : 0
Fisher
Sheppey United
1 : 1
Three Bridges
Metropolitan Police
3 : 1
Burgess Hill Town
Weston-super-Mare
1 : 0
Shepton Mallet
North Leigh
2 : 3
Plymouth Parkway
Chippenham Town
3 : 0
Sholing
Herne Bay
2 : 0
Ashford United
Stratford Town
0 : 1
Banbury United
1st Round Qualifying Replays
Beaconsfield Town
0 : 1
Walton & Hersham
Shepton Mallet
3 : 2
Blackfield & Langley
Hanley Town
2 : 1
Stourbridge
Plymouth Parkway
3 : 2
Didcot Town
Spelthorne Sports
0 : 4
Fisher
Sholing
5 : 2
Slimbridge
Dorchester Town
1 : 0
Wimborne Town
AFC Stoneham
1 : 3
North Leigh
Warrington Town
2 : 1
Morpeth Town
Lancaster City
1 : 0
Stalybridge Celtic
Ashington AFC
3 : 0
Ashton United
Pontefract Collieries
2 : 1
Charnock Richard
Highgate United
0 : 3
Barwell
Coalville Town
2 : 0
Shepshed Dynamo
Rugby Town
1 : 0
Grantham Town
Stourport Swifts
0 : 1
Lichfield City
Beckenham Town
3 : 1
East Grinstead Town
Potters Bar Town
2 : 1
Aveley
Corinthian
1 : 2
Metropolitan Police
Lewes
8 : 0
Sheppey United
Swindon Supermarine
0 : 0
Willand Rovers
Cray Wanderers
0 : 4
Bognor Regis Town
Gosport Borough
4 : 0
Hamworthy United
Heaton Stannington
1 : 2
Clitheroe
1st Round Qualifying
Stourbridge
2 : 2
Hanley Town
Three Bridges
2 : 1
Erith Town
Aylesbury United
0 : 1
Margate
Baffins Milton Rovers
1 : 5
Winchester City
Bury AFC
2 : 1
North Shields
Morpeth Town
2 : 2
Warrington Town
South Shields
3 : 2
Workington
Ashton United
0 : 0
Ashington AFC
Stalybridge Celtic
0 : 0
Lancaster City
Rylands
0 : 4
Hyde United
Witton Albion
0 : 1
United of Manchester
Clitheroe
1 : 1
Heaton Stannington
Charnock Richard
2 : 2
Pontefract Collieries
West Didsbury & Chorlton
0 : 1
Macclesfield
Goole
0 : 0
Prescot Cables
Marske United
2 : 1
Runcorn Linnets
Bamber Bridge
1 : 0
Whickham
Whitby Town
5 : 0
Bishop Auckland
Liversedge
2 : 1
Glossop North End
Rushall Olympic
1 : 4
Redditch United
Mickleover Sports
2 : 3
Alvechurch
Nuneaton Town
3 : 1
Belper Town
Barwell
1 : 1
Highgate United
Shepshed Dynamo
1 : 1
Coalville Town
Anstey Nomads
3 : 1
Whitchurch Alport
Hednesford Town
1 : 3
Long Eaton United
Atherstone Town
3 : 1
Kimberley Miners Welfare
Gainsborough Trinity
3 : 1
Loughborough University
Tamworth
6 : 0
Boldmere St. Michaels
Basford United
5 : 0
Romulus
Lichfield City
2 : 2
Stourport Swifts
Bromsgrove Sporting
4 : 3
Stamford
Matlock Town
0 : 2
Ilkeston Town
Berkhamsted
0 : 0
Witham Town
Hitchin Town
0 : 3
Heybridge Swifts
Hertford Town
0 : 3
Royston Town
Brightlingsea Regent
3 : 0
Mildenhall Town
Aveley
1 : 1
Potters Bar Town
AFC Kempston Rovers
1 : 2
Bedford Town
Bishop's Stortford
0 : 2
St Neots Town
Canvey Island
5 : 1
Enfield Town
Needham Market
3 : 1
Leiston
Dereham Town
0 : 1
Biggleswade Town
Maldon & Tiptree
2 : 1
Haringey Borough
Wingate & Finchley
1 : 0
Bowers & Pitsea
Ipswich Wanderers
1 : 3
AFC Hornchurch
East Thurrock United
2 : 1
Biggleswade
Carshalton Athletic
5 : 1
VCD Athletic
Leatherhead
1 : 2
Chichester City
Phoenix Sports
4 : 1
Rusthall
Metropolitan Police
2 : 2
Corinthian
Folkestone Invicta
3 : 1
North Greenford United
Cray Valley PM
3 : 0
Hastings United
Bracknell Town
4 : 1
Harrow Borough
Walton & Hersham
2 : 2
Beaconsfield Town
Corinthian-Casuals
1 : 2
Burgess Hill Town
Herne Bay
2 : 1
Horsham
Bognor Regis Town
2 : 2
Cray Wanderers
Midhurst & Easebourne
0 : 6
Chatham Town
Ashford United
2 : 1
Hanworth Villa
Chesham United
5 : 2
Peacehaven & Telscombe
Marlow
0 : 1
Uxbridge
East Grinstead Town
2 : 2
Beckenham Town
Basingstoke Town
2 : 4
Weston-super-Mare
Didcot Town
1 : 1
Plymouth Parkway