Group A Games W D L Goals Diff Form Points
1 Napoli 3 3 0 0 13-2 11 9
2 Liverpool 3 2 0 1 5-5 0 6
3 Ajax 3 1 0 2 6-8 -2 3
4 Rangers 3 0 0 3 0-9 -9 0
Group B Games W D L Goals Diff Form Points
1 Brugge 3 3 0 0 7-0 7 9
2 FC Porto 3 1 0 2 3-6 -3 3
3 Bayer Leverkusen 3 1 0 2 2-3 -1 3
4 Atletico Madrid 3 1 0 2 2-5 -3 3
Group C Games W D L Goals Diff Form Points
1 Bayern Munich 3 3 0 0 9-0 9 9
2 Inter 3 2 0 1 3-2 1 6
3 Barcelona 3 1 0 2 5-4 1 3
4 Viktoria Plzen 3 0 0 3 1-12 -11 0
Group D Games W D L Goals Diff Form Points
1 Sporting 3 2 0 1 6-4 2 6
2 Tottenham 3 1 1 1 2-2 0 4
3 Eintracht Frankfurt 3 1 1 1 1-3 -2 4
4 Marseille 3 1 0 2 4-4 0 3
Group E Games W D L Goals Diff Form Points
1 Salzburg 3 1 2 0 3-2 1 5
2 Chelsea 3 1 1 1 4-2 2 4
3 AC Milan 3 1 1 1 4-5 -1 4
4 Dinamo Zagreb 3 1 0 2 2-4 -2 3
Group F Games W D L Goals Diff Form Points
1 Real Madrid 3 3 0 0 7-1 6 9
2 Shakhtar Donetsk 3 1 1 1 6-4 2 4
3 RB Leipzig 3 1 0 2 4-7 -3 3
4 Celtic 3 0 1 2 2-7 -5 1
Group G Games W D L Goals Diff Form Points
1 Manchester City 3 3 0 0 11-1 10 9
2 Borussia Dortmund 3 2 0 1 8-3 5 6
3 Sevilla 3 0 1 2 1-8 -7 1
4 FC Copenhagen 3 0 1 2 0-8 -8 1
Group H Games W D L Goals Diff Form Points
1 Paris SG 3 2 1 0 6-3 3 7
2 Benfica 3 2 1 0 5-2 3 7
3 Juventus 3 1 0 2 5-5 0 3
4 Maccabi Haifa 3 0 0 3 2-8 -6 0
Player Team G A
1 Mislav Oršić Dinamo Zagreb 5 0
2 Frantzdy Pierrot Maccabi Haifa 5 0
3 V. Boniface Bodo Glimt 5 0
4 Gonçalo Ramos Benfica 4 2
5 Kady Iuri Borges Malinowski Qarabag 4 1
6 Ibrahima Wadji Qarabag 4 0
7 Amahl William D'Vaz Pellegrino Bodo Glimt 4 0
8 Adama Malouda Traoré Ferencvaros 4 0
9 Bruno Petković Dinamo Zagreb 3 2
10 Osman Bukari Crvena Zvezda 3 1
11 Runar Espejord Bodo Glimt 3 0
12 Antonio-Mirko Čolak Rangers 3 0
13 Jan Kliment Viktoria Plzen 3 0
14 Pieros Sotiriou Ludogorets 3 0
15 K. Ingason Vikingur Reykjavik 3 0
16 Erling Braut Haaland Manchester City 3 0
17 K. Mbappé Paris SG 3 0
18 R. Lewandowski Barcelona 3 0
19 David Neres Campos Benfica 2 4
20 Josip Drmic Dinamo Zagreb 2 1
Preliminary round
La Fiorita
1 : 2
Inter Club d'Escaldes
FC Levadia Tallinn
1 : 6
Vikingur Reykjavik
1st Qualifying Round
Inter Club d'Escaldes
0 : 1
Vikingur Reykjavik
Pyunik Yerevan
0 : 0
CFR Cluj
Malmo FF
3 : 2
Vikingur Reykjavik
 
Ludogorets
2 : 0
Sutjeska
Ballkani
1 : 1
Zalgiris
Tns
1 : 0
Linfield
Lech Poznan
1 : 0
Qarabag
Shamrock Rovers
3 : 0
Hibernians
Shkupi
 
3 : 0
Lincoln Red Imps
Tobol
0 : 0
Ferencvaros
HJK
1 : 0
RFS
Bodo Glimt
3 : 0
Klaksvik
Dudelange
 
1 : 0
KF Tirana
 
Zrinjski
0 : 0
Sheriff Tiraspol
Maribor
0 : 0
Shakhter Soligorsk
Slovan Bratislava
0 : 0
Dinamo Batumi
 
RFS
2 : 1
HJK
Zalgiris
1 : 0
Ballkani
Qarabag
5 : 1
Lech Poznan
Lincoln Red Imps
2 : 0
Shkupi
Sheriff Tiraspol
1 : 0
Zrinjski
KF Tirana
1 : 2
Dudelange
Hibernians
0 : 0
Shamrock Rovers
Sutjeska
0 : 1
Ludogorets
Vikingur Reykjavik
3 : 3
Malmo FF
Shakhter Soligorsk
0 : 2
Maribor
Klaksvik
3 : 1
Bodo Glimt
Dinamo Batumi
1 : 2
Slovan Bratislava
Ferencvaros
5 : 1
Tobol
 
CFR Cluj
2 : 2
Pyunik Yerevan
Linfield
2 : 0
Tns
2nd Qualifying Round
Pyunik Yerevan
0 : 1
Dudelange
Zalgiris
1 : 0
Malmo FF
Qarabag
3 : 2
Zurich
Ludogorets
3 : 0
Shamrock Rovers
Midtjylland
1 : 1
AEK Larnaca
Linfield
1 : 0
Bodo Glimt
Dinamo Zagreb
2 : 2
Shkupi
HJK
1 : 2
Viktoria Plzen
Maccabi Haifa
1 : 1
Olympiacos Piraeus
Ferencvaros
1 : 2
Slovan Bratislava
Dynamo Kyiv
0 : 0
Fenerbahce
Maribor
0 : 0
Sheriff Tiraspol
AEK Larnaca
1 : 1
Midtjylland
Sheriff Tiraspol
1 : 0
Maribor
Viktoria Plzen
5 : 0
HJK
Dudelange
1 : 4
Pyunik Yerevan
Shamrock Rovers
2 : 1
Ludogorets
 
Shkupi
0 : 1
Dinamo Zagreb
Bodo Glimt
8 : 0
Linfield
 
Malmo FF
 
0 : 2
Zalgiris
Zurich
2 : 2
Qarabag
Fenerbahce
 
1 : 2
Dynamo Kyiv
Slovan Bratislava
1 : 4
Ferencvaros
Olympiacos Piraeus
0 : 4
Maccabi Haifa
3rd Qualifying Round
Sheriff Tiraspol
1 : 2
Viktoria Plzen
Ludogorets
1 : 2
Dinamo Zagreb
Monaco
1 : 1
PSV
Union St. Gilloise
2 : 0
Rangers
Benfica
4 : 1
Midtjylland
Qarabag
1 : 1
Ferencvaros
Bodo Glimt
5 : 0
Zalgiris
Maccabi Haifa
4 : 0
Apollon Limassol
 
Dynamo Kyiv
1 : 0
Sturm Graz
Crvena Zvezda
 
5 : 0
Pyunik Yerevan
Zalgiris
 
1 : 1
Bodo Glimt
Apollon Limassol
2 : 0
Maccabi Haifa
Viktoria Plzen
2 : 1
Sheriff Tiraspol
 
Pyunik Yerevan
0 : 2
Crvena Zvezda
Midtjylland
1 : 3
Benfica
Ferencvaros
1 : 3
Qarabag
Dinamo Zagreb
4 : 2
Ludogorets
 
 
 
Sturm Graz
 
1 : 2
Dynamo Kyiv
PSV
3 : 2
Monaco
Rangers
3 : 0
Union St. Gilloise
 
Play-offs
Bodo Glimt
1 : 0
Dinamo Zagreb
Rangers
2 : 2
PSV
FC Copenhagen
2 : 1
Trabzonspor
Qarabag
0 : 0
Viktoria Plzen
Dynamo Kyiv
0 : 2
Benfica
Maccabi Haifa
3 : 2
Crvena Zvezda
Viktoria Plzen
2 : 1
Qarabag
Benfica
3 : 0
Dynamo Kyiv
Crvena Zvezda
2 : 2
Maccabi Haifa
Dinamo Zagreb
4 : 1
Bodo Glimt
PSV
0 : 1
Rangers
Trabzonspor
0 : 0
FC Copenhagen
Group E - 1
Dinamo Zagreb
1 : 0
Chelsea
Salzburg
1 : 1
AC Milan
Group G - 1
Borussia Dortmund
3 : 0
FC Copenhagen