Player Team G A
1 D. Bakić Dinamo Minsk 5 0
2 A. Butko Lokomotiv Gomel 4 0
3 K. Vardanyan Vitebsk 3 0
4 D. Mulkevich Niva 3 0
5 I. Grudko MKK-Dnepr 3 0
6 A. Kontsevoy BATE 3 0
7 S. Islamović BATE 3 0
8 V. Chebotar Osipovichy 2 0
9 P. Pampukha Niva 2 0
10 D. Fedortsov Niva 2 0
11 K. Parmonov MKK-Dnepr 2 0
12 A. Fisyuk Dynamo Brest 2 0
13 M. Mokin Dnepr Mogilev 2 0
14 V. Gorbachik Torpedo Zhodino 2 0
15 E. Simonchik Bumprom 2 0
16 M. Skavysh Shakhter Soligorsk 2 0
17 Z. Gitselev Baranovichi 2 0
18 P. Adu Isloch 2 0
19 A. Shestyuk BATE 2 0
20 D. Kovalevich Shakhter Soligorsk 2 0
Quarter-finals
Vitebsk
:
Isloch
Neman
:
FC Minsk
Torpedo Zhodino
:
Shakhter Soligorsk
BATE
:
Dinamo Minsk
Isloch
:
Vitebsk
FC Minsk
:
Neman
Shakhter Soligorsk
:
Torpedo Zhodino
Dinamo Minsk
:
BATE
Round of 16
FC Minsk
2 : 0
Dnepr Mogilev
Dinamo Minsk
9 : 0
Osipovichy
Isloch
1 : 0
Arsenal Dzyarzhynsk
Shakhter Soligorsk
2 : 1
Dynamo Brest
Vitebsk
1 : 0
Slutsk
Niva
1 : 2
Torpedo Zhodino
Neman
1 : 0
Slavia Mozyr
BATE
3 : 1
Ostrovets FC
Round of 32
Baranovichi
0 : 2
Neman
Miory
0 : 13
BATE
Lida
1 : 3
Torpedo Zhodino
Zhodino Yuzhnoe
0 : 2
Dinamo Minsk
Molodechno-DYuSSh 4
0 : 1
FC Minsk
Ivatsevichi
1 : 6
Shakhter Soligorsk
Vitebsk
1 : 0
Energetik-BGU
Bumprom
0 : 2
Dynamo Brest
Niva
3 : 2
Naftan
Slonim
1 : 2
Slavia Mozyr
Volna
0 : 1
Slutsk
Ostrovets FC
2 : 0
Smorgon
Lokomotiv Gomel
2 : 2
Arsenal Dzyarzhynsk
Osipovichy
1 : 0
FC Gomel
Dnepr Mogilev
3 : 1
Belshina
MKK-Dnepr
1 : 4
Isloch
2nd Round
Novaya Pripyat
2 : 11
MKK-Dnepr
Viktoriya Maryina Horka
0 : 1
Lida
Miory
3 : 0
Torpeda
Urozhaynaya
0 : 6
Niva
Livadija
0 : 6
Volna
Ivatsevichi
3 : 0
Orsha
Neman Mosty
0 : 5
Dnepr Mogilev
Kobrin
0 : 4
Baranovichi
Fakel Novogrudok
1 : 4
Osipovichy
Traktor Minsk
1 : 2
Slonim
Gazovik
1 : 3
Vitebsk
Mozyr NPZ
1 : 4
Bumprom
Smorgon II
0 : 11
Lokomotiv Gomel
Partizan Salihorsk
0 : 0
Molodechno-DYuSSh 4
Gorki
0 : 1
Ostrovets FC
Leskhoz
1 : 2
Zhodino Yuzhnoe
1st Round
Miory
3 : 1
Gorodok lions
Senno
0 : 3
Gazovik
Vertykal
1 : 4
Leskhoz
Gorki
3 : 1
Tekhnolog
Torpeda
1 : 1
Spartak
Urozhaynaya
3 : 0
BGU Minsk
BFSO Dinamo
1 : 5
Traktor Minsk
Viktoriya Maryina Horka
1 : 1
Kolos Cherven
Livadija
2 : 0
Kronon
Fakel Novogrudok
1 : 1
Slonim City
Ivanovo
0 : 2
Kobrin
Smorgon II
8 : 1
Lida II
Neman Mosty
4 : 3
Neman Belkard
Nadezhda
1 : 5
Novaya Pripyat
Partizan Salihorsk
7 : 0
Molodechno-2018 II
Ivatsevichi
4 : 2
Euroexport
Mozyr NPZ
3 : 0
Zhlobin
2nd Preliminary Round
Lepel
0 : 7
Miory
Polotsk
1 : 2
Gazovik
Postavy
0 : 4
Gorodok lions
Senno
3 : 1
Niva Tolochin
Iput DYuSSh
2 : 6
Vertykal
Torpeda
4 : 0
Zarya Krugloe
Svetlogorsk
1 : 4
Leskhoz
Spartak
2 : 1
Niva Chausy
Energetik
0 : 2
BFSO Dinamo
BGU Minsk
4 : 2
Torpedo Minsk
Urozhaynaya
1 : 1
NFK Minsk
Uni Minsk
1 : 1
Traktor Minsk
Tsentr Futbola
2 : 2
Euroexport
FSK Dyatlovo
1 : 4
Slonim City
Lida II
3 : 0
Schuchin
Smorgon II
3 : 1
Grodnensky
Drogichin
1 : 1
Nadezhda
Novaya Pripyat
3 : 2
DYuSSh-3 Pinsk
Ivanovo
1 : 0
Agro-Pelishche
Berezino
1 : 11
Partizan Salihorsk
Kletsk
2 : 5
Viktoriya Maryina Horka
Krechet
0 : 1
Ivatsevichi
Neman Mosty
4 : 0
Chayka Zelva
Smena Vawkavysk
0 : 1
Fakel Novogrudok
Luninets
0 : 2
Kobrin
Bobovnya
0 : 1
Kolos Cherven
Spartak Slutsk
0 : 7
Kronon
Molodechno-2018 II
1 : 0
Starye Dorogi
Neman Belkard
3 : 0
Svislach
1st Preliminary Round
Molodechno-2018 II
15 : 0
FK Viliya
Agro-Pelishche
4 : 2
Pruzhany
Krupki
0 : 6
Kolos Cherven
FSK Ostrovets
1 : 2
Lida II
Lyakhavitski Volat
0 : 17
Tsentr Futbola
Serebryanka
0 : 3
BFSO Dinamo
Falko
2 : 3
Kronon
Smorgon II
5 : 1
Oshmyany
Euroexport
3 : 0
Mikashevichi